دوشنبه 3 آذر 1399

رونمایی پوستر دو زبانه همایش قره‌باغ در اردبیل

پوستر دو زبانه همایش قره‌باغ
    -     کد خبر: 12328
    -     تاريخ انتشار : 1399/9/1|15:28
سرویس : استانها
نشست مطبوعاتی همایش مناقشه قره‌باغ و رونمایی از پوستر در اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست مطبوعاتی همایش مناقشه قره‌باغ؛ بررسی زمینه‌ها، علل و پیامدها، روز چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه با حضور حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل و جمعی از خبرنگاران در اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار شد. 

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در این نشست اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به سرنوشت امت اسلامی و سرنوشت مسلمانان جهان از جمله جمهوری آذربایجان حساس بوده و این یک جریان مردمی غیرقابل انکار است.

وی با بیان اینکه نشست امروز اولین پیش همایش ملی مناقشه منطقه قره‌باغ است، افزود: حساسیت برای سرنوشت امت اسلامی کاملاً مردمی بوده و قطعاً حفظ کیان امت اسلامی در جهان، بسیار مهم و حائز اهمیت برای جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به این‌که منطقه قره‌باغ برای ایران هم مهم بود افزود: قره‌باغ با توجه به این‌که خاک امت اسلامی بود، نباید اشغال می‌شد و برای کشور ایران سرنوشت قره‌باغ از این جهت اهمیت داشت.

جعفرزاده در ادامه با اشاره به اهداف همایش مناقشه قره‌باغ تأکید کرد: یکی از محورهای مهم این همایش نظریه مقاومت است که در این خصوص نشست‌های متعددی برگزار می‌شود، همچنین بررسی ابعاد فناوری و ارتباطی در مناقشه قره‌باغ نیز از دیگر محورهای حائز اهمیت است.

وی گفت: تبیین گفتمان جمهوری اسلامی ایران در مناقشه قره‌باغ، ابعاد همدلی و حمایت ایران از مردم جمهوری آذربایجان، بررسی نقش و اهداف بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در جنگ قره‌باغ و بررسی نقش علما و نخبگان در صیانت و ثبات جمهوری اسلامی ایران، از دیگر محورهای همایش خواهد بود و مقاله‌هایی در این زمینه‌ها تهیه و ارائه می‌شود.

قره‌باغ با تکیه بر معنویات آزاد شد

عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز با بیان این‌که فرجام مناقشه قره‌باغ مشخص بود، اظهار کرد: فرجام مناقشه قره‌باغ به‌علت عزم جدی مردم آذربایجان جهت اتمام این مناقشه و خروج ارمنی‌ها از منطقه مشخص بود.

وی افزود: مواضع ایران برخلاف برخی کشورها از اول شفاف بود و ایران خواستار آزادی مناطق اشغالی و بازگشت تمامی اراضی به جمهوری آذربایجان بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با تأکید بر اینکه قره‌باغ با تکیه بر معنویات آزاد شد، ادامه داد: مؤمنان جمهوری آذربایجان کاملاً می‌دانستند که تنها با اسلحه و قدرت نمی‌شود قره‌باغ را آزاد کرد، بلکه تکیه بر معنویات و شعارهای اسلامی و وحدت و یکپارچگی کمک شایانی بر آزادی قره‌باغ داشت.

بحرالعلومی تأکید کرد: در مناقشه دوم قره‌باغ تمام تلاش‌های برخی از کشورها مبنی بر حذف معنویات نقش بر آب شد و اهالی و سربازان با تکیه بر معنویات و شعارهای اسلامی به پیروزی رسیدند.

گفتنی است، در پایان این نشست از پوستر همایش مناقشه قره‌باغ به دو زبان اثر فریبرز اسمعیلی از هنرمندان حوزه هنری استان رونمایی شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال