دوشنبه 3 آذر 1399

کتاب «فرزند کردستان» رونمایی شد

کتاب «فرزند کردستان»
    -     کد خبر: 12327
    -     تاريخ انتشار : 1399/9/1|15:20
سرویس : استانها
کتاب «فرزند کردستان» خاطرات حجت‌الاسلام نورالدین حیدری به قلم محمدعلی صدر شیرازی تولید حوزه هنری استان کردستان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان، بعد از ظهر چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه در آیین رونمایی از کتاب «فرزند کردستان» خاطرات حجت‌الاسلام نورالدین حیدری به قلم محمدعلی صدر شیرازی تولید حوزه هنری استان کردستان، با اشاره به روایت قرآنی که، کتاب و کتاب‌ها باغ و باغستان دانشمندان است، اظهار کرد: دانشمندان به کتاب زنده هستند. کتاب مهم‌ترین عنصر فرهنگی است، به هیچ وجه مطالعه مطالبی که از طریق گوشی، وب‌گردی در اینترنت انجام می‌شود در مقایسه با کتاب بار غنایی به‌دنبال ندارد.

وی با اشاره به اینکه کردستان استانی فرهنگی است، یادآور شد: بدون شک بدون مطالعه و کتابخوانی و بسترهای لازم کردستان فرهنگی نمی‌شود.

وی بیان کرد: آثار و تألیفات ۵۰۰ ساله گذشته از شعرا و نویسندگان کرد بیانگر فرهنگ این استان است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضرورت ترجمه آثار ادبا و شعرای برجسته کرد زبان به زبان فارسی اشاره کرد و گفت: متأسفانه در این زمینه آثار زیادی وجود ندارد و انجام این مهم در معرفی ملی بزرگان ادب و فرهنگ کردستان نقش ارزنده‌ای را ایفا می‌کند.

کتاب «فرزند کردستان» از آثار فاخر حوزه ادبیات پایداری استان است

آرمان نصراللهی معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان کردستان در این مراسم با اشاره به ضرورت و اهمیت ثبت، ضبط و انتشار خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس گفت: کتاب «فرزند کردستان» خاطرات حجت الاسلام نورالدین حیدری نماینده ولی فقیه در سپاه کردستان در اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس است که به قلم محمدعلی صدر شیرازی در مدت زمان ۳ سال به انجام رسیده و توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: این کتاب از آثار بسیار فاخر حوزه ادبیات پایداری با موضوع تحولات کردستان است که می‌تواند به عنوان یک منبع ارزشمند مورد استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان تاریخ شفاهی کردستان قرار گیرد.

وی از ۱۹ پروژه در دست انجام در بخش ادبیات پایداری توسط حوزه هنری استان کردستان خبر داد و گفت: کتاب «رادیو سنه» خاطرات دکتر بهروز خیریه از شاعران و پژوهشگران فرهیخته استان به قلم «شیلان اویهنگی» نیز چاپ و پس از رونمایی در چند روز آینده در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

در این جلسه که به‌مناسبت هفته کتاب و توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان برگزار شده بود و به‌صورت آنلاین در تمام کشور پخش می‌شد، ضمن رونمایی از کتاب «فرزند کردستان»، از نویسندگان استان بهروز خیریه، یوسف خانی، ابراهیم زارعی و رضا رستمی و نیز سه فرماندار برتر استان (بیجار، دیواندره، قروه) تجلیل و قدردانی به‌عمل آمد.

در این آیین که دکتر زارعی معاون سیاسی، امنیتی استانداری کردستان، رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مخدومی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، حکمت مدیرکل مخابرات استان، عبدالملکی مدیرکل صدا وسیمای مرکز کردستان و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر حضور داشتند، صدا و سیمای استان کردستان به‌عنوان دستگاه برتر در حوزه ترویج کتابخوانی معرفی شد و از خادمان و مروجان فرهنگ کتابخوانی تجلیل و قدردانی به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال