دوشنبه 3 آذر 1399

درخشش دانشنامه استان همدان در جایزه «قلم هگمتانه»

جایزه هگمتانه
    -     کد خبر: 12319
    -     تاريخ انتشار : 1399/9/1|13:47
سرویس : استانها
«شیر دربان اکباتان» کار مشترک خلیل‌الله بیک‌محمدی و رضا رضالو، «تاریخ عکاسی در همدان» تألیف سمیرا سبزی، «نام جاهای همدان» تألیف میرهاشم میری، از مجموعه دانش‌نامه استان همدان، جایزه «قلم هگمتانه» را از آن خود کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هیئت داوران جایزه «قلم هگمتانه» از بین ۱۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه، ۶ کتاب در بخش کلیات، هنر، تاریخ و جغرافیا، ادبیات و باستان‌شناسی را به عنوان برترین کتاب‌های سال استان همدان معرفی کرد و پنج اثر را شایسته تقدیر دانست.

هیئت داوران جایزه «قلم هگمتانه» پس از ارزیابی و داوری آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد، در بخش کلیات کتاب «نام جاهای همدان» تألیف میرهاشم میری، در بخش هنر کتاب «تاریخ عکاسی در همدان» تألیف سمیرا سبزی و کتاب «زاستَر» اثر هادی نورمحمدی کمال را در بخش ادبیات برگزید و تندیس و مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به پدیدآورندگان اهدا کرد. 

هیئت داوران همچنین در بخش تاریخ و جغرافیا کتاب «شیر دربان اکباتان» کار مشترک خلیل‌الله بیک‌محمدی و رضا رضالو و کتاب «قراگوزلوها و نقش آنان در تاریخ اجتماعی و سیاسی همدان» اثر رضا الوندی و نیز در بخش باستان‌شناسی کتاب «باستان‌شناسی پیش از تاریخ دشت همدان» تألیف بهزاد بلمکی را به عنوان برترین کتاب‌های سال استان همدان معرفی و تندیس و جایزه نقدی این رویداد را به آنها تقدیم کرد.

هیئت داوران چند اثر را هم شایسته تقدیر دانست و در بخش ادبیات داستانی از رضا سلیمی مؤلف کتاب «دلفین‌های دریاچه ارومیه و ۱۷ داستان کوتاه طنز دیگر»، در بخش ادبیات شعر معاصر از محمدتقی جعفری ‌تفضل خالق کتاب «این‌جا همه غریبه‌اند» و مجید اقبالی مؤلف کتاب «چای تلخ ‌پهلو» و در بخش دفاع مقدس از حمید حسام نویسنده کتاب «هفتاد و دومین غواص» و زینب شعبانی مؤلف کتاب «چشمان رهبر» با اهدای لوح سپاس و هفتصد هزار تومان جایزه قدردانی کرد.

در این مراسم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان و مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/
 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال