دوشنبه 3 آذر 1399

دادمان: مسئولیت اول حوزه هنری رشد و پرورش هنر و هنرمند انقلابی است

دادمان در جمع فعالان فرهنگی خوزستان
    -     کد خبر: 12311
    -     تاريخ انتشار : 1399/8/28|12:37
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری در دیدار با جمعی از فعالان جبهه فرهنگی خوزستان گفت: حوزه هنری باید پاتوقی برای هسته‌ها و جریان‌های هنری، ادبی، فرهنگی و انقلابی باشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدمهدی دادمان در دیدار با جمعی از فعالان جبهه فرهنگی خوزستان اظهار کرد: فلسفه وجودی حوزه هنری یک نهاد مردمی بوده که از به هم پیوستن یک حلقه مردمی و انقلابی خودجوش شکل گرفت و با در کنار هم قرار گرفتن ظرفیت‌های هنری انقلاب، هویتی ایجاد شد که زمینه رشد و تربیت و نیروپروری و شکل دادن نسلی جدید را فراهم کرد.

دادمان با بیان اینکه مسئولیت اول حوزه هنری رشد و پرورش هنر و هنرمند انقلابی است که این موضوع در زندگی واقعی و در جهان هنر و در میدان مواجهه انقلاب اسلامی ایجاد می‌شود، گفت: حوزه هنری باید در گام دوم انقلاب موجبات رشد و توسعه فعالیت‌های مردمی را فراهم کند.

رئیس حوزه هنری با بیان اینکه استعدادهای هنری زیادی در این مرز و بوم وجود دارد که نمی‌توان این مأموریت را به صورت متمرکز دنبال کرد افزود: مسئولیت اول حوزه هنری رشد و پرورش هنر و هنرمند انقلابی است که البته این تربیت در کلاس و فضای مدرسه رقم نمی‌خورد بلکه در زندگی واقعی و در جهان هنر و در میدان مواجهه انقلاب اسلامی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حوزه هنری باید مرکز رشد هنر انقلاب باشد و از کمک کردن به شکل‌گیری یک بستر مواجهه و مبارزه و جهاد هنری و فرهنگی، ایده و نیرو با هم پرورش پیدا کند ادامه داد: اساساً در کار فرهنگی و هنری، ایده‌ها و انسان‌ها با هم تعالی و رشد پیدا می‌کنند و این‌ها منفک از هم نیست و این ایده و نیرو هم در میدان عمل و مجاهدت رقم می‌خورد.
 
دادمان با اشاره به اولویت محتوایی در حوزه هنری در کنار تمرکز مأموریتی بر مقوله رشد هنر انقلاب عنوان کرد: این اولویت‌ها شامل توجه به هنر و ادبیات پایداری، توجه به حوزه بین‌الملل و مزیت نسبی که در استان خوزستان وجود دارد برای ارتباط با کشورهای عرب زبان و سوم توجه به بافت‌های ایجادکننده تبعیض با توجه به مقوله مستضعفین و محرومان چه در نیروپروری و چه مسئله مخاطب هنر انقلاب و چه در موضوع و مضمون سوژه است.

وی اظهار کرد: حوزه هنری باید پاتوقی برای هسته‌ها و جریان‌های هنری، ادبی، فرهنگی و انقلابی باشد که وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند به حکمت الهی و قرآنی و ولایتی که بین مؤمنان رقم می‌خورد قدرت چند برابری ایجاد و بسیاری از موانع را برطرف می‌کند.

رئیس حوزه هنری یادآور شد: ما باید روی این مسئله فکر کنیم که حوزه هنری به عنوان یک سازمان چگونه می‌تواند فعالیت کند که در گام دوم انقلاب این جمع بزرگتر و قدرتمندتر شود و چگونه می‌توان در مصدر حاکمیتی و دولتی بود و به توسعه و رشد کارهای مردمی کمک کرد.

دیدار رئیس حوزه هنری با خانواده مرحوم یلالی

محمدمهدی دادمان در سفر به شهرستان آبادان با خانواده مرحوم احمد یلالی خادم‌الشهدا و از پرسنل حوزه هنری خوزستان که چندی پیش بر اثر بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت، دیدار و از آنها دلجویی کرد.

مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی دفتر آبادان استان با بیان اینکه رئیس حوزه هنری همچنین از ساختمان شهید آوینی حوزه هنری آبادان که سال ۷۱ احداث و به حوزه هنری این شهرستان تحویل داده شد، بازدید کرد، افزود: این ساختمان در سال ۹۶ با رایزنی منطقه آزاد اروند تجهیز و بازسازی شد ولی همچنان نیاز به بازسازی دارد.

وی دیدار با مسئولان واحدهای نمایش و تجسمی حوزه هنری آبادان را از دیگر برنامه‌های دادمان عنوان کرد و گفت: رئیس حوزه هنری همچنین از ساختمان شهید رهبر حوزه هنری آبادان و کتابخانه حوزه که توسط مرحوم یلالی با موضوع دفاع مقدس راه‌اندازی شده بود، بازدید کرد.

قلی‌گشتی یادآور شد: مرحوم یلالی در عرصه دفاع مقدس و انقلاب به شکل تخصصی فعالیت‌های خوبی را ارائه کرد که از جمله می‌توان به جمع‌آوری خاطرات رزمندگان و شهدا، تولید کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس، برگزاری شب خاطره شهدا، تهیه و تولید مستند و کلیپ با موضوع دفاع مقدس و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال