سه شنبه 4 آذر 1399

برگزاری کارگاه شعر و ادبیات در مازندران

کارگاه شعر و ادبیات مازندران
    -     کد خبر: 12177
    -     تاريخ انتشار : 1399/8/10|12:28
سرویس : استانها
واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران، نشست تخصصی شعر و ادبیات را با بررسی کتاب «چاپ چهاردهم» و با حضور ابراهیم باقری حمیدآبادی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این برنامه آموزشی تحلیلی که ۶ آبان‌ماه با حضور تنی چند از شاعران و نویسندگان استان صورت گرفت، مجموعه شعر «چاپ چهاردهم» گردآوری احسان خلیلی شاعر، به شکل موردی بررسی شد.

ابراهیم باقری حمیدآبادی نویسنده و شاعر، در این محفل ابتدا درباره جایگاه اهل بیت علیهم السلام در آثار ادبی دوران معاصر و ویژگی‌های این گونه کارهای ادبی مطالبی را مطرح کرد و در ادامه به کتاب چاپ چهاردهم (آثار شاعران سراسر کشور با موضوع ائمه اطهار علیهم‌السلام) پرداخت.

وی اعتقادات دیرینه ایرانیان به اهل بیت را محملی برای شاعران برشمرد و گفت: مشاهدات نشان می‌دهد که مردم جامعه اشعار و آثار ادبی پر مغز و وزین را به سادگی فراموش نمی‌کنند و دائما در جریان زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌دهند و از این رو امروزه خلق آثار بدیع ادبی اهمیت بالایی دارد.

همچنین در ادامه شاعران درباره آرایه‌های ادبی و تکنیک‌های شعری برخی نمونه‌های موجود در کتاب چاپ چهاردهم سخن گفته و دلیل کاربرد این فنون را مورد ارزیابی قرار دادند.

در پایان این نشست فرهنگی ادبی که توسط واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران برگزار شد، شاعران به خوانش تازه‌ترین آثار خود با موضوع مذهبی و اعتقادی پرداختند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال