شنبه 14 تیر 1399
با کارگردانی امیرحسین شفیعی اجرا می‌شود

پرفورمنس «برای هوای پاک رکاب بزنیم» با حضور ۴۰ دوچرخه‌سوار

امیرحسین شفیعی
    -     کد خبر: 1214
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/21|14:05
پرفورمنس «برای هوای پاک رکاب بزنیم» با کارگردانی امیرحسین شفیعی در قالب پویش «از خودمان شروع کنیم» و هم‌زمان با دویستمین سالگرد اختراع دوچرخه از فردا- پنج‌شنبه، ۲۲ تیرماه- در تهران اجرا می‌شود.

پرفورمنس «برای هوای پاک رکاب بزنیم» با طراحی و کارگردانی امیرحسین شفیعی در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

پرفورمنس «برای هوای پاک رکاب بزنیم» با کارگردانی امیرحسین شفیعی در قالب پویش «از خودمان شروع کنیم» و هم‌زمان با دویست‌مین سالگرد اختراع دوچرخه از فردا- پنج‌شنبه، 22 تیرماه- در تهران اجرا می‌شود.

این پرفورمنس در جهت تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از دوچرخه و آشنایی مردم با فرهنگ و ظرفیت‌های دوچرخه به عنوان وسیله‌ نقلیه‌ کاربردی و مفرح طراحی شده و به لحاظ اجرایی، همچون کارناوالی است که در طی مسیر اجرای آن شکل می‌گیرد.
 
در اجرای این پرفورمنس از حضور 40 دوچرخه‌سوار استفاده شده که از فردا در چهار مسیر از میدان منیریه تا چهارراه ولیعصر، خیابان انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان مطهری و در بازار بزرگ تهران به تناوب از ساعت 10 صبح تا 20 اجرا می‌شود.
 
خاطرنشان می‌شود، پرفورمنس «برای هوای پاک رکاب بزنیم» سه‌شنبه و پنج‌شنبه‌ هر هفته تا پایان مردادماه در قالب پویش «از خودمان شروع کنیم» در مناطق مختلف تهران اجرا می‌شود.
پویش «از خودمان شروع کنیم» با همکاری دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و با سفارش و مشارکت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و پلیس راهور ناجا با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک و شهرنشینی، نقد رفتار شهروندان در مواجهه با  ترافیک و رعایت حقوق شهروندان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال