چهارشنبه 7 آیان 1399

ترسیم مردانگی در نبرد خان طومان

خان طومان
    -     کد خبر: 12118
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/27|14:30
سرویس : استانها
مهدی معصومی گرجی در روز چهارشنبه ۲۳ مهر همزمان با تشییع پیکر شهدای مدافع حرم تازه تفحص شده در خان طومان سوریه، طی یادداشتی به تجلیل از مقام والای آنان پرداخت و چنین نوشت: وقتی بی تعلق از دنیا باشی و از آن بریده شوی، باخدای خویش معامله میکنی و در نهایت به وصالش خواهی رسید.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی معصومی گرجی در روز چهارشنبه 23 مهر همزمان با تشییع پیکر شهدای مدافع حرم تازه تفحص شده در خان طومان سوریه، طی یادداشتی به تجلیل از مقام والای آنان پرداخت و چنین نوشت:

وقتی بی تعلق از دنیا باشی و از آن بریده شوی،  باخدای خویش معامله میکنی  و در نهایت به وصالش خواهی رسید.

« شهادت هنر مردان خداست » وقتی به حقیقت اهل هنر باشی زلال میشوی و آن وقت میتوانی پرواز را همچون پرنده ای سبکبال تجربه کنی.

تماشای این هنرنمایی اعجاب آور است اما حقیقت دارد. مانند کسانی که ازجان شیرین شان گذشتند و دفاع کردند تا این کشور و این آب وخاک در پناه خداوند متعال، محفوظ باشد.

آرامش امروز ما مدیون خون عزیزانی است که احساس تکلیف کردند و با دلاور مردی،  بی چشم داشت در مقابل دشمن ایستادند تا اهل این وطن و زندگیشان در امان بماند. همچون بزرگ مردان نبرد «خان طومان» که هنرشان را با اهدای جان شان، عاشقانه ترسیم کردند.

این روزها کوچه ها و خیابان ها دوباره طنین مدافعان حرم را در گوش مان یاداوری میکند و ما از صمیم قلب قدردان جانفشانی های آن کبوتران گشوده بال هستیم و بر خود وظیفه می دانیم که راه آنان را ادامه دهیم و در مسیر اهداف مقدس شان استوار قدم برداریم .

ای سبکبالان عاشق به خانه خوش آمدید، خاک قدم هایتان طوطیای چشم مان باد.

شایان ذکر است که شهیدان محمد بلباسی، محمود رادمهر، حسن رجایی فر، علی عابدینی و  رضا حاجی زاده از جمله مدافعان حرم مازندرانی هستند که پس از گذشت 5 سال در جریان تفحص اخیر در سوریه شناسایی شدند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال