پنج شنبه 8 آیان 1399
دبیر اجرایی دومین جشنواره وتار،

مرحله نهایی جشنواره تئاتر وتار غیر حضوری برگزار می‌شود

نمایش
    -     کد خبر: 12104
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/21|15:00
سرویس : استانها
با اعلام دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر وتار، شیوه داوری و برگزاری این جشنواره متأثر از شیوع ویروس کرونا به صورت غیرحضوری و با بازبینی فیلم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امید اکبر دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار در نشستی خبری با اشاره به انتخاب 8 اثر راه یافته به مرحله نهایی جشنواره توسط هیئت بازبین از بین 18 اثر ارسال شده به دبیرخانه گفت: بر اساس تقویم اعلام شده دومین جشنواره استانی تئاتر ماه وتار قرار بود در اسفند ماه سال 98 به میزبانی شهرستان بیجار برگزار شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی برنامه‌های فرهنگی و هنری به امبد تغییر شرایط به سال 99 موکول شد.
وی افزود: متأسفانه بدلیل گسترش شیوع این ویروس برگزاری حضوری این جشنواره به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را غیر ممکن ساخته است.
اکبر ادامه داد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و قدردانی از زحمات گروه‌های نمایشی استان و لزوم توجه به بخش فرهنگ وهنر و جلوگیری از تبعات ناشی از تعطیلی کارهای هنری بر اساس تصمیم ستاد برگزاری جشنواره بخش نهایی و رقابتی این دوره از این رویداد هنری استان به صورت غیر حضوری و با داوری فیلم این آثار برگزار می‌‌شود.
وی ادامه داد: براساس آرای هیئت بازبین متشکل از فریدون حامدی، صابر نیکبخت و خانم مدیا ذاکری  که به مدت 4 روز از 19 تا  22 بهمن ماه  به صورت حضوری 18 نمایش متقاضی حضور در جشنواره را مورد ارزیابی  قرار دادند 8 نمایش از شهرهای مختلف استان به بخش نهایی معرفی شدند.
اکبر گفت: بر اساس آرای هیئت بازبین از بین 18 اثر بدون اولویت 8 اثر از شهرستان های سنندج ، دیواندره، قروه، سقز و بیجار جهت رقابت در بخش نهایی جشنواره معرفی و انتخاب شدند.
دبیر اجرایی دومین جشنواره وتارافزود: نمایش‌های «در» به نویسندگی و کارگردانی عمران مرادی، «سمفونی حیوانات» به نویسندگی حسن ترقی و کارگردانی کیهان کمانگر، «روییدن» به نویسندگی و کارگردانی شعیب مکتب داری هر سه از سنندج، نمایش « حال همه ما خوب است » به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی علیرضا همتیان از بیجار، نمایش «میان این روزها نشسته‌ام» به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی محمد سلیمی از دیواندره، نمایش «عطف به سبز» نویسندگی و کارگردانی نقی حیدری از قروه و نمایش «یک روز بهتر» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل پاشایی هشت نمایش راه یافته به مراحله نهایی را تشکیل می دهند.
وی گفت: بر اساس شیوه جدید گروه‌های اعلام شده می‌بایست تا تاریخ 5 آبان سال جاری فیلمی از اجرای این نمایش را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
اکبر در خصوص شرایط فیلم‌های ارسال شده گفت: این فیلم‌ها باید بدون تدوین و ادیت، توجه ویژه با رعایت آداب صحنه، طراحی دکور، رعایت کامل شرایط نورو صدا،  تصویر برداری مناسب ارسال شود.
وی با اشاره به اینکه باید تمامی گروه‌ها ویدئوی اجرا را به دبیرخانه ارسال کنند عنوان کرد: هیئت داوران پس از بررسی آثار، برگزیدگان این دوره از جشنواره را در بخش‌های  نویسندگی، کارگردانی، بازیگری زن و مرد، طراحی صحنه، موسیقی اعلام خواهند کرد.
وی ادامه داد: گروه‌های راه یافته باید به همراه فیلم حداقل 5 قطعه  عکس از اجرا، عکس کارگردان و نویسنده ، بیوگرافی کامل کارگردان و عوامل نمایش را در قالب یک سی دی جهت استفاده  در بولتن جشنواره به دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج- خیابان شهید تعریف- پایین تر از بیمارستان شهید قاضی – کد پستی 6617615651 – حوزه هنری استان کردستان ارسال کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال