سه شنبه 29 مهر 1399
معاون راهبری استان‌های حوزه هنری:

هویت‌سازی برای استان‌ها باید با کمک حوزه‌های هنری انجام شود

ﻣﻴﺜﻢ ﻣﺮادىﺑﻴﻨﺎﺑﺎج ﻣﻌﺎوﻧﺖ راهﺑﺮى اﺳﺘﺎنﻫﺎ
    -     کد خبر: 12100
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/21|14:24
سرویس : استانها
مرادی بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در جلسه دیدار با کارکنان حوزه هنری البرز به نقش مراکز استانی حوزه هنری در هویت سازی استان‌ها اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در دیدار از حوزه هنری استان البرز که روز یکشنبه 20 مهر ماه انجام شد ضمن ارائه نکاتی در خصوص هویت بخشی در استان‌های کشور بیان کرد: حوزه‌های هنری مراکز استانی باید در هویت سازی برای استان خود تلاش کنند و با ابزار هنر و کمک هنرمندان متعهد این مهم را رقم بزنند.

مرادی ضمن بیان این نکته که تحول در حوزه هنری باید از تحول در مراکز استانی آغاز شود افزود:‌ معاونت راهبری استانها در حوزه هنری انقلاب اسلامی با توجه به ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای و پیشنهادات مراکز استانی برای هر استان یک سند راهبردی تدوین کرده است که از این پس استانها با توجه به این سند در پیشبرد و اجرای این نقشه راه باید تلاش کنند.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری هویت‌سازی در استان‌ها را مسأله مهمی عنوان کرد و گفت: هویت‌بخشی در استان باید بر اساس مفاخر، شخصیت‌ها و وقایع هر استان شکل بگیرد که این موضوع نیازمند بانک اطلاعاتی کامل و جامعی است که باید با کمک هنرمندان در هر استان تشکیل و توسط رسانه در سطح استان برجسته‌سازی شود.

مرادی بیناباج ضمن اشاره به ظرفیت‌های بالای اجرایی و هنری در استان البرز که توسط کارکنان حوزه هنری البرز به وجود آمده عنوان کرد: کار گروهی در سطح ملی و حتی بین‌المللی که توسط این حوزه انجام شده است می تواند نمونه خوبی برای سایر استانها باشد. توجه به عرضه محصولات فرهنگی و هنری تولید شده توسط حوزه هنری در طی این سال‌ها موضوع مهمی است که حوزه هنری استان البرز در اقداماتی در این زمینه موفق عمل کرده است.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در پایان با اشاره به اینکه تاریخ شفاهی در استان‌ها باید با تحول چند برابری همراه باشد گفت: تولید، تدوین و انتشار تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موضوعی است که تا کنون در حوزه‌های هنری به آن پرداخته شده ولی بعد از این باید با توجه بیشتر مراکز استانی متحول شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال