چهارشنبه 7 آیان 1399

راهیابی فیلم کوتاه «ونوشه» در فستیوال هانتینگتون

 فیلم کوتاه «ونوشه»
    -     کد خبر: 12070
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/15|14:34
سرویس : استانها
تولید مشارکتی حوزه هنری مازندران به مرحله نیمه نهایى فستیوال بین‌المللى هانتینگتون بیچ آمریکا راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فیلم کوتاه داستانى «ونوشه» که با مشارکت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران و از سری آثار دفاع مقدسی تولید شد، به مرحله نیمه نهایى فستیوال بین‌المللى هانتینگتون بیچ آمریکا راه یافت.

سید معصومه حجازی کارشناس هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران عنوان کرد: این فیلم که به نویسندگى و کارگردانى مهدى حیدرى است، داستان زنى چوپان به نام ونوشه را روایت مى‌کند که به عنوان سرپرست خانوار به همراه دختر کوچک و پدر سالمندش زندگى مى‌کند. پدر ونوشه پس از قطعنامه ۵۹۸ ایران و عراق منتظر است تا نام پسرش را از رادیو و در بین آزادگان بشنود و پسرخاله‌اش (که قاچاقچى چوب است) در صدد فراهم ساختن شرایطی برای ازدواج با اوست که حضور معلم جدید مدرسه روستا اتفاقاتى را رقم مى‌زند.

وی افزود:  مسیح‌ میرحسینی، هادی دیباجی، حسین‌شیدایی‌فر، النا بزرگ‌پور، احمد حبیب نتاج از بازیگران این فیلم هستند.

همچنین سایر عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: مهدی حیدری، تهیه کننده: مهدی اکبری، تصویربردار: عباس قاسم‌نژاد، صدابردار: محمود موسوی، تدوین: علی دنیوی، دستیار کارگردان و منشى صحنه: سمیه مظفری، عکاس: ری را حیدری، گریم: افسانه طبیب پور، مدیر تدارکات: مصطفى محسن‌زاده، دستیار تدارکات: محمدعلی حیدری، دستیارتصویر: امیرحسین نبوی، دستیار دو تصویر: على یعقوبى، دستیار صدا: حسین شاملی، هماهنگی: صمد الماسی، محمود داداشی.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران، ضمن آرزوی موفقیت برای مهدی حیدری کارگردان فیلم «ونوشه»، پرداخت هوشمندانه به جنگ و تأثیرات آن در زندگی افراد جامعه را مهم ارزیابی کرد و انتخاب روایت‌های متنوع و غیر تکراری برای تولید فیلم و سایر آثار هنری را (جهت پرداختن به ابعاد مختلف جنگ) لازم دانست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال