پنج شنبه 8 آیان 1399

۳ اثر اربعینی مرکز مستند سوره از تلویزیون پخش می‌شود

تدارک مرکز مستند سوره با سه اثر در ایام اربعین حسینی
    -     کد خبر: 12059
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/14|11:28
مرکز مستند سوره ۳ اثر اربعینی برای پخش از تلویزیون آماده کرده است؛ مستند‌های «آسمان حسین»، «راه دل» و «معبر» روایتی از اربعین حسینی‌اند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجموعه ۱۰ قسمتی «آسمان حسین» کاری از علی قدیریان است که روایتی کوتاه از نقاشی‌های عاشورایی عبدالحمید قدیریان را در ده پرده برای مخاطبان به تصویر می‌کشد. این مجموعه از ۱۴ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

همچنین در روز سه‌شنبه ۱۵ مهرماه، ساعت ۲۲ مستند «راه دل» از شبکه مستند روی آنتن می‌رود. این مستند روایت جذابی برای مخاطبان دارد و داستان آن در رابطه با مشتی اسماعیل پیرمرد زحمتکش و روشن‌دل کیاسری است که علی‌رغم اینکه نابینایی شاید محدودیت به حساب بیاید، نه تنها کارها و امور شخصی خود را انجام می‌دهد بلکه از عهده کارهایی برمی‌آید که حتی افراد سالم هم از انجام آن عاجز هستند؛ او اکنون می‌خواهد به سفر اربعین برود و مهدی زمان‌پور کیاسری کارگردان این اثر سفر او را به تصویر کشیده است.

مستند «معبر» دیگر اثر مرکز مستند است سوره حوزه هنری است که روایت متفاوتی از پیاده‌روی اربعین حسینی از نگاه هشت سال دفاع مقدس که منجر به پیوند میان این دو حادثه بزرگ در قرن اخیر شده است دارد و روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود.

لازم به ذکر است مرکز مستند سوره همواره سعی داشته است که آثار تولیدی این مجموعه به سهولت برای مخاطبان در دسترس باشد، لذا تلاش کرده‌ایم که در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق سایت‌های عرضه محصولات تصویری شبکه نمایش خانگی آثارمان را ارائه کنیم و در همین راستا علاقه‌مندان می‌توانند تمامی مستندهای این مرکز را در تمامی سایت‌های معتبر هم چون فیلم‌گردی، فیلیمو، عماریار، سینما مارکت و… تهیه و تماشا کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال