پنج شنبه 8 آیان 1399
در تماشاخانه مهر؛

نمایش «ثار» به کارگردانی بیژن شیرمرز روی صحنه رفت

نمایش «ثار» نوشته و کار بیژن شیرمرز
    -     کد خبر: 12046
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/12|12:12
تماشاخانه مهر حوزه هنری در تازه‌ترین اجراهای خود با نمایش «ثار» به نویسندگی و کارگردانی بیژن شیرمرز، میزبان علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایش «ثار» نوشته و کار بیژن شیرمرز به تهیه‌کنندگی آمنه بشیری از ۹ مهرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه رفته است.

بازیگران این نمایش مهدی اوشی، عباس بهمنش، کوروش رخشنده‌پی، علیرضا رعیت، حمیدرضا لازمی، نگار مقدسی، غزل شیرمرز، امیدحبیبی، امیرحسین بلوچی، علی حسین‌زاده، معصومه احدی، فاطمه موسوی، ملیکا جباری، نیلوفر ذهبی، فاطمه نوروزی، مرصاد غنی‌آبادی و آواز نجیردار هستند.

به گفته شیرمرز، این نمایش در بعضی بخش‌ها ساختار تعزیه دارد و سعی شده تعزیه در آن به شکل مدرن اجرا شود و شمایل سنتی ندارد. در بعضی از بخش‌ها از فرم استفاده شده و موسیقی زنده در کنار پلی‌بک نواخته می‌شود.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیاران کارگردان: ایمان پورحسن و صادق معصومی، عکاس و طراح پوستر: ایمان پورحسن و طراح لباس و صحنه: بیژن شیرمرز، غزل شیرمرز و امید حبیبی.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: مجید مدت‌هاست در نقش شمر در کنار پدر و در تعزیه‌ها بازی می‌کند. پدر که شبیه‌خوان امام حسین است در یکی از اجراها سکته می‌کند و روی صحنه فوت می‌کند. معین البکا به مجید امر می‌کند تا از اجراهای بعدی شبیه‌خوانی امام حسین را به عهده بگیرد، اما رها شدن از نقش شمر و رسیدن به نقش امام حسین (ع) بس دشوار است.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

گفتنی است، نمایش «ثار» نوشته و کار بیژن شیرمرز به تهیه‌کنندگی آمنه بشیری تا ۱۸ مهرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری به نشانی خیابان حافظ نرسیده به خیابان سمیه، حوزه هنری انقلاب اسلامی، هر روز ساعت ۱۸ میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال