دوشنبه 29 مهر 1398

احمدی: محفل طنز «قندشکن» یزد حرکتی جریان‌ساز در جهت کشف استعدادهاست

عکس های مربوط به اخبار استان ها
    -     کد خبر: 1202
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/21|12:05
سرویس : استانها
مدیر دفتر طنز حوزه هنری قم، برگزاری محفل طنز «قندشکن» در یزد را حرکتی جریان‌ساز در راستای کشف و پرورش استعدادهای طنز استان دانست و بر تداوم آن تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دکتر عباس احمدی طنزپرداز مطرح کشور در حاشیه برگزاری ششمین محفل طنز «قندشکن» با اشاره به استعدادهای خوب استان یزد در حوزه شعر و ادب گفت: یزد همواره از ادیبان و شاعران توانمندی برخوردار بوده و از گذشته حامل فرهنگ و تمدن ایران بوده و در حال حاضر هم در مقاطع مختلف سنی شعرا و استعدادهای خوبی دارد.

وی برگزاری محفل طنز قندشکن را حرکتی جریان ساز در راستای کشف، جذب، پرورش، هدایت و معرفی استعدادهای طنز استان دانست و اظهار داشت: اقدام حوزه هنری یزد برای راه اندازی این محفل حرکتی ارزشمند است و باید تداوم داشته باشد.

خالق مجموعه شعر طنز «مخزن الاشرار» به اهمیت و لزوم برگزاری کارگاه‌های طنزپردازی به منظور تحلیل، بررسی و پردازش آثار طنزپردازان قبل از اجرا در محافل اشاره کرد و افزایش تبلیغات و اطلاع‌رسانی، برگزاری منظم جلسات، چاپ آثار منتخب محفل در قالب کتاب، استفاده بیشتر از فضای مجازی برای معرفی آثار و ادامه برگزاری جشنواره طنز «قندشکن» را از جمله راهکارهای ارتقا و پویایی محفل ماهانه طنز استان یزد برشمرد.

مدیر دفتر طنز حوزه هنری قم با بیان اینکه حوزه هنری پرچم دار طنز در کشور است، افزود: در حال حاضر مهم ترین مشکل طنز شهرستان‌ها کمبود بودجه است که باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

سراینده مجموعه شعر طنز «دانشگاهنامه» ادامه داد: هر چند در دو دهه اخیر گام‌های مؤثری در زمینه معرفی طنز برداشته شده ولی آن طور که می‌بایست طنز هنوز جایگاه خودش را در کشور پیدا نکرده و باید بیشتر در این زمینه تلاش کنیم.

دکتر احمدی افزود: باید زمینه‌ای فراهم شود تا طنزپردازان به راحتی مسائل، مشکلات و انتقادات را با زبان شیوای طنز بیان کنند و مسئولان هم توجه بیشتری به آن داشته باشند.

این مدرس دانشگاه به نقش کارگاه‌های آموزشی در ارتقای دانش و توانمندی طنزپردازان شهرستانی هم اشاره کرد و اظهار داشت: بی شک یکی از مزایای این کارگاه‌ها علاوه بر تعامل و تبادل تجربیات، کشف و ظهور استعدادهای جدید و معرفی آن ها به جامعه ادبی کشور خواهد بود.

 وی مطالعه و تمرین را از جمله راه‌های موفقیت در این عرصه دانست و ادامه داد: یک طنزپرداز برای موفقیت در کارش باید وقت بگذارد، ممارست و مطالعه داشته باشد و همواره دانش خود را به‌روز کند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال