سه شنبه 29 مهر 1399

انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک ملی صنایع خلاق و حوزه هنری دیجیتال

دیدار حوزه هنری دیجیتال از پارک فناوری
    -     کد خبر: 11988
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/5|16:05
مدیر و اعضای حوزه هنری دیجیتال طی بازدیدی از پارک ملی صنایع خلاق دانشگاه علم و فرهنگ به گفت‌وگو حول زمینه‌های همکاری مشترک پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مدیر و اعضای حوزه هنری دیجیتال طی بازدیدی از پارک ملی صنایع خلاق دانشگاه علم و فرهنگ به گفت‌وگو حول زمینه‌های همکاری مشترک پرداختند.

در این بازدید، تیم‌های مستقر در پارک ملی صنایع خلاق به معرفی خود و مدل کسب‌ و کار و زمینه فعالیتشان پرداختند.

این کسب‌وکارها در زمینه‌های مختلف از جمله تولید آثار هنری به سبک خلاق، تولید بسته‌بندی‌های خلاقانه برای محصولات فرهنگی، تولید محتوای دیجیتال از جمله انیمیشن، تولید بازی‌های رومیزی و اسباب‌بازی، پلتفرم مشاوره کسب‌وکار و فروش فیلم خام فعالیت می‌کنند. بسیاری از این کسب و کارها هم‌سو و مشترک با مأموریت‌های حوزه هنری است.

۱۰۰ برابر کردن تولیدات با استفاده از ظرفیت‌های مردمی

پس از این بازدید، طی جلسه‌ای با حضور نادری مدیر حوزه هنری دیجیتال و نبیونی معاون فناوری پارک ملی صنایع خلاق دانشگاه علم و فرهنگ، ضمن تأکید بر وجود زمینه‌های مشترک، نقاط قابل همکاری به بحث و گفت‌وگو گذاشته شد.

امین نادری، مدیر حوزه هنری دیجیتال ضمن ابراز تمایل به همکاری مشترک در آینده‌ای نزدیک افزود: حوزه هنری بنا به تأکید رهبری به دنبال ۱۰۰ برابر کردن تولیدات خود است و این امر جز با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و توان بالقوه موجود در نهادهایی مانند دانشگاه‌ها میسر نیست.

لزوم حمایت از کسب و کارها در ایام کرونا، دغدغه پارک ملی صنایع خلاق دانشگاه علم و فرهنگ

همچنین نبیونی ضمن تأکید بر وجود زمینه‌های مشترک بین دو نهاد و با اشاره به متضرر شدن کسب‌وکارها در زمان شیوع بیماری کرونا، لزوم حمایت از کسب‌وکارهای فعال در صنایع فرهنگی را یادآور شد.

لازم به ذکر است که پارک ملی صنایع خلاق متعلق به دانشگاه علم و فرهنگ، در حیطه حمایت از کسب‌وکارهای فعال در تولید آثار فرهنگی فعالیت می‌کند و از جمله معدود نهادهایی است که به طور خاص در این حوزه متمرکز شده است و در سال‌های گذشته توانسته به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابد و تیم‌های موفقی را شکل دهد.

بازدید از کسب و کاره های پارک صنایع خلاق.jpg

انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک ملی صنایع خلاق و حوزه هنری دیجیتال

حوزه هنری در زمینه تولید آثار هنری و تربیت هنرمند و نیروی انسانی مؤمن و انقلابی یکی از فعال ترین نهادهای کشور است و حوزه هنری دیجیتال نیز به عنوان بازوی حوزه هنری در زمینه تجاری‌سازی آثار و بسط و گسترش محتوای تولیدی در فضای مجازی در حال فعالیت است و در همین راستا، شناسایی نهادهای فعال در این عرصه و تعریف زمینه‌های مشترک همکاری را در دستور کار خود قرار داده است.

بر همین اساس مقرر شد، تفاهم‌نامه‌ای بین این دو نهاد با هدف تعریف زمینه‌های همکاری منعقد شود که امید است منجر به هم‌افزایی بیشتر شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال