جمعه 9 آیان 1399

کرم‌اللهی: دفاع مقدس پیام‌آور همه خوبی‌ها و ارزش‌های ناب الهی است

کرم‌اللهی
    -     کد خبر: 11984
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/5|13:45
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری لرستان بر لزوم حفظ و ضرورت تبیین مفاهیم و ارزش‌های والای دفاع مقدس در قالب انجام فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه نشر و ادبیات دفاع تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد کرم‌اللهی در آیین همایش استانی شعر «علمداران» که در بروجرد برگزار شد، افزود: آثار دفاع مقدس به ویژه کتاب‌های منتشر شده در واقع نقشه راه برای دستیابی به مقصد نهایی و شیوه‌نامه حیات طیبه و مؤمنانه و مجاهدانه برای انسان انقلابی و متعهد است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم شبیه شهیدان شویم باید تلاش کنیم شیوه و سیره علمی و عملی شهیدان را بشناسیم و به نسل‌های جوان‌تر این مفاهیم ارزنده را به بهترین شکل انتقال دهیم.

وی اظهار داشت: دفاع مقدس پیام آور همه خوبی‌ها و ارزش‌های ناب الهی همچون ایثار، گذشت، اخلاص، فداکاری، توکل، مقاومت و شجاعت است و باید در قالب بهترین آثار هنری عرضه شود.

در ادامه این برنامه تعداد ۱۰ نفر از شاعران لرستانی اشعار خود را با موضوع دفاع مقدس، مدافعان حرم و بخش ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت کردند.

در این برنامه جمعی از مسئولان اجرایی، شاعران برجسته استان، ایثارگران، هنرمندان و علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی حضور داشتند و از تعدادی از شاعران و فعّالان عرصه فرهنگ ایثار و شهادت تقدیر به عمل آمد.

در برگزاری این همایش، کانون بسیج هنرمندان بروجرد، ناحیه مقاومت بسیج بروجرد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، حوزه هنری را در برگزاری این محفل ادبی یاری دادند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال