جمعه 9 آیان 1399

نمایشگاه «نقش حسین» افتتاح می‌شود/ اجرای پرده‌خوانی و نقالی در فضای نمایشگاه ابوالفضل عالی

نمایشگاه «نقش حسین» با موضوع «نقالی‌ و پرده‌خوانی عاشورایی» قهوه‌خانه‌ای
    -     کد خبر: 11975
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/2|15:55
نمایشگاه «نقش حسین» با موضوع «پرده‌های عاشورایی و تابلوهای قهوه‌خانه‌ای» به همراه اجرای پرده‌خوانی و نقالی شنبه ۵ مهرماه در نمایشگاه ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه «نقش حسین» با موضوع «پرده‌های عاشورایی و تابلوهای قهوه‌خانه‌ای» و با اجرای پرده‌خوانی با به‌کارگیری آثار به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه برگزار می‌شود. این رویداد از سوی مرکز هنرهای نمایشی با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، شنبه ۵ مهرماه ساعت ۱۴ در گالری ابوالفضل عالی طی مراسمی افتتاح می‌شود.

در کارت دعوتی که به‌صورت مشترک از سوی مرکز هنرهای نمایشی و تجسمی حوزه هنری منتشر شده است، آمده است:

«پیشرفت هنر نقالی و پرده‌خوانی کشور مرهون کوشش و جوشش تلاشگرانی است که در این راه، عاشقانه و با تمام وجود کوشیده‌اند. هنرمندان متعهد عرصه نقالی و پرده‌خوانی، چشم‌انتظار حضور معنوی و تأثیرگذار شما هستند که ظرفیت‌های پیدا و پنهان هنر آنان را مورد مهر و ستایش قرار دهید. از این رو از شما بزرگواران دعوت می‌شود تا در آیین افتتاح نمایشگاه «نقش حسین» با موضوع نقاشی‌های «نقالی و پرده‌خوانی عاشورایی» قهوه‌خانه‌ای حضور بهم رسانیم.»

نمایشگاه «نقش حسین» با موضوع «نقالی‌ و پرده‌خوانی عاشورایی» قهوه‌خانه‌ای از ۵ تا ۱۰ مهرماه با اجرای یک پرده‌خوانی در هر روز از روزهای برگزاری آن میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود. اجراهای نقالی و پرده‌خوانی این رویداد هر روز ساعت ۱۵ الی ۱۶ برگزار می‌شود.

مرشد ابوالفضل ورمزیار، مرشد رسول میرزاعلی، حسن بصیری، مرشد محسن میرزاعلی و مرشد ذبیح‌الله بهاری نقالان و پرده‌خوانانی هستند که در این نمایشگاه اجرا خواهند داشت.

گفتنی است، نمایشگاه «نقش حسین» شامل آثاری از پرده‌های عاشورایی و تابلو‌های قهوه‌خانه‌ای است که قرار است روی هر یک از این پرده‌ها و تابلوها اجرای نقالی و پرده‌خوانی انجام شود.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال