دوشنبه 5 آیان 1399

برگزاری صبح خاطره دانشکده شهید هاشمی‌نژاد در مازندران

صبح خاطره دانشکده شهید هاشمی‌نژاد
    -     کد خبر: 11955
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/2|11:51
سرویس : استانها
با همکاری حوزه هنری مازندران، نمایشگاه پوستر، آثار گرافیکی و عکس، روایت خاطره و شعرخوانی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این برنامه که سه‌شنبه یکم مهرماه صورت گرفت جمعی از اساتید دانشگاه، مسئولان استان، یادگاران دفاع مقدس و اصحاب رسانه حضور داشتند.

همچنین در گردهمایی یاد شده «سرهنگ حامی گت آقازاده» ضمن روایت خاطره از دوران دفاع مقدس، به جنبه‌های معنوی حضور رزمندگان در سال‌های جنگ ایران و عراق پرداخته و در باب ویژگی اخلاقی و معرفتی افرادی که بعدها به شهادت رسیدند، همچنین جایگاه شهدا در زندگی خانواده‌ها و همرزمانشان نکاتی را بیان کردند.

سرهنگ احمد زلیکانی، از دیگر راویان این محفل با اشاره به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، وی را انسانی مخلص و با تقوا خواند و گفت: اینکه گفته می‌شود «مکتب حاج قاسم سلیمانی» دلیلش ویژگی‌های برجسته این انسان است و ابعاد معنوی زندگی‌اش. اینکه از یک زندگی ساده به مرتبه‌ای از کمال می‌رسد که با اتکا به ولایت‌مداری و مسئولیت‌پذیری بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن کرده و حتی در عرصه‌های بین‌المللی به انسانی اثرگذار بدل می‌شود.

گفتنی است، نمایشگاه آثار تجسمی بخش دیگر این صبح خاطره بود که پوستر، نقاشی و دیگر کارهای گرافیکی تولید حوزه هنری مازندران با موضوع دفاع مقدس در آن به نمایش گذاشته شد تا در کنار شعرخوانی شاعران جوان فضای معنوی این رویداد فرهنگی هنری را در چهلمین سالگرد دفاع مقدس پربارتر کند.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در حاشیه این برنامه با اشاره به آمادگی این نهاد در برگزاری مشترک برنامه‌ها و تولید آثار فرهنگی هنری گفت: یکی از رویکردهای جدی ما استفاده از پتانسیل دیگر مراکز و انجام کارهای مشترک با اهداف مختلف از جمله هم‌افزایی در کشف استعدادهای هنری، تولید آثار ماندگار و فاخر و توزیع عادلانه تولیدات هنری در بین مردم جامعه است.

شایان ذکر است که حوزه هنری مازندران و دانشکده فنی شهید هاشمی‌نژاد ساری پیش از این نیز در برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری با هم همکاری‌هایی داشته‌اند.

انتهای پیام/

 

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال