دوشنبه 5 آیان 1399

کلاس «مبانی نویسندگی» رویکردی نوین به داستان‌نویسی

احمدرضا امیری سامانی مدرس کلاس «مبانی نویسندگی» اصفهان
    -     کد خبر: 11948
    -     تاريخ انتشار : 1399/7/1|14:57
سرویس : استانها
کلاس «مبانی نویسندگی» حوزه هنری اصفهان از ۲۷ مردادماه در روزهای دوشنبه برگزار شده است و هنرجویان در این کلاس علاوه بر آموزش مبانی نویسندگی آثار تولیدی خود را می‌خوانند و اصلاحات بر روی آن انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، احمدرضا امیری سامانی مدرس کلاس «مبانی نویسندگی» در خصوص برگزاری این کلاس در سالن سعدی حوزه هنری استان اصفهان گفت: این کلاس با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی از ۲۷ مردادماه در روزهای دوشنبه برگزار شده است و هنرجویان در این کلاس علاوه بر آموزش مبانی نویسندگی آثار تولیدی خود را می‌خوانند و اصلاحات بر روی آن انجام می‌شود.

وی با اشاره به گروه سنی (۱۸ تا ۳۵ سال) شرکت‌کنندگان این کلاس افزود: روش آموزشی در این کلاس شبیه روش آموزشی است که در حوزه هنری تهران حسین فتاحی آن را اجرا می‌کند. در کلاس مبانی نویسندگی عناصر داستان، اصول اولیه نویسندگی، زاویه‌های دید، نوع کشمش و تعلیق، درون‌مایه و پیام و... آموزش داده می‌شود و علاوه بر آن چکیده‌ای از چندین کتاب مختلف مانند اصول داستان‌نویسی میرصادقی و کتاب‌های آموزشی جاناتان گاتشال، پیک قصه‌نویسی و درس‌های داستان‌نویسی و.... ارائه می‌شود.

مدرس این کلاس خاطرنشان کرد: این کلاس‌ها رایگان هستند و در جهت رسالت حوزه هنری برای تربیت نویسندگان متعهد تشکیل شده است و هنرجویانی که خلاقیت خود را در این دوره نشان می‌دهند به مراحل بعدی راه می‌یابند.

امیری سامانی تصریح کرد: مبانی نویسندگی تنها آموزش نویسندگی نیست بلکه رویکردی نوین به داستان‌نویسی دارد، که در آن علاوه بر القای فلسفه نوشتن، آثار نویسندگان مطرح دنیا مانند ارنست همینگوی، گراهام گرین و...، نویسندگان ایرانی مانند جلال آل‌احمد، سیمین دانشور، رضا امیرخانی و... بررسی می‌شود.

وی با اشاره به مهارت محور بودن این کلاس‌ها اظهار داشت: هنرجویان پس از پایان این دوره وارد کانون ادبیات داستانی آفرینش‌های ادبی حوزه هنری می‌شوند که راهی برای ارتقاء مهارت نویسندگی آنان است و می‌توانند قدمی به سوی خلق آثار ادبی فاخر و هدفمند بردارند و با نویسندگان برجسته حوزه هنری آشنا شوند و در جهت آموزش مراحل پیشرفته نویسندگی رشد یابند.

گفتنی است، حسین خالقی‌پور معاون فرهنگی حوزه هنری استان اصفهان از کلاس «مبانی نویسندگی» دیدن کرد و این کلاس را راهی برای ورود نویسندگان خلاق به جامعه ادبی اصفهان دانست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال