دوشنبه 5 آیان 1399

غرفه مجازی «روشنای خاطره‌ها» با بیش از هزار عنوان کتاب دفاع مقدس افتتاح می‌شود/ تخفیف ۲۰ درصدی و ارسال رایگان آثار

نشست خبری افتتاح غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس «روشنای خاطره‌ها»
    -     کد خبر: 11929
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/30|15:06
مدیر انتشارات سوره مهر در نشست خبری افتتاح غرفه مجازی «روشنای خاطره‌ها» گفت: «روشنای خاطره‌ها» از ۳۱ شهریورماه با ۱۰۰۰ عنوان کتاب افتتاح می‌شود و تا ۱۷ مهرماه میزبان علاقه‌مندان به ادبیات دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس «روشنای خاطره‌ها» با همکاری انتشارات‌های سوره مهر، شهید کاظمی، روایت فتح و ۲۷ بعثت، صبح امروز یکشنبه ۳۰ شهریورماه با حضور مدیران انتشارات سوره مهر، نشر ۲۷ بعثت و روایت فتح در محل انتشارات سوره مهر افتتاح شد.

عبدالحمید قره‌داغی مدیر انتشارات سوره مهر در ابتدای این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برپایی نمایشگاه فیزیکی، نمایشگاهی تحت عنوان «روشنای خاطره‌ها» به صورت مشترک با چند ناشر حوزه دفاع مقدس برگزار می‌کنیم. این نمایشگاه با آدرس اینترنتی 8roshana.ir  با فضایی سه بعدی از المان‌های دفاع مقدس ساخته شده است و علاقه‌مندان می‌توانند به راحتی آثار مورد نظر خود را خریداری کنند.

مدیر انتشارات سوره مهر در ادامه گفت: غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس «روشنای خاطره‌ها» از فردا ۳۱ شهریورماه همزمان با شروع هفته دفاع مقدس آغاز شده و تا ۱۷ مهرماه همزمان با اربعین حسینی میزبان علاقه‌مندان ادبیات دفاع مقدس است. یکی از تمهیداتی که برای این غرفه مجازی در نظر گرفته شده بسته نرم‌افزاری برای خرید آسان کتاب است. فضای غرفه هم مانند تجربه پیشین به صورت سه بعدی شبیه‌سازی شده و مخاطبان می‌توانند با حوصله کتاب‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و با تخفیف ۲۰ درصدی و ارسال رایگان به همه نقاط کشور آن‌ها را دریافت کنند.

قره‌داغی افزود: برای هفته دفاع مقدس برنامه‌های جانبی هم در کنار غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس در نظر گرفته شده که مهمترین آن‌ها معرفی آثار جدید ناشران حاضر در این غرفه است. در این ایام سوره مهر چهار کتاب جدید خود را معرفی و رونمایی می‌کند که یکی از آنها «فرماندهان نبرد»، مجموعه ۷ روایت از ۷ فرمانده نوشته ساسان ناطق است. «حاج جلال» نوشته لیلا نظری یکی دیگر از این کتاب‌هاست و کتاب «او یک دستمال سرخ بود» هم در حال حاضر زیر چاپ است که بناست این هفته یا طی بازه برپایی غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس رونمایی شود.

وی در مورد تعداد عناوین موجود در این نمایشگاه گفت: در مجموع ۱۰۰۰ عنوان از ناشران حاضر در این نمایشگاه در دسترس علاقه‌مندان است که ۵۰۰ عنوان سهم انتشارات سوره مهر و ۳۰۰ عنوان متعلق به انتشارات شهید کاظمی، ۱۰۰ عنوان از نشر ۲۷ بعثت و ۱۵۰ عنوان هم از انتشارات روایت فتح است. کتاب‌های الکترونیک نیز در یک بخش جنبی عرضه می‌شود.

قره‌داغی در مورد دلیل عدم مشارکت بیشتر با دیگر ناشران حوزه دفاع مقدس برای برپایی این نمایشگاه گفت: دو دلیل جدی در این زمینه وجود دارد. در تجربه قبلی‌مان یعنی غرفه مجازی سوره مهر که همزمان با زمان برپایی نمایشگاه کتاب برگزار شد، گفتیم چون این کار تجربه اول است نیاز به حرکت با احتیاط دارد، بنابراین ترجیح دادیم خودمان به تنهایی و با تمرکز بالایی کار را انجام بدهیم. اما نکته‌ای که ما را به سمت همکاری با سه ناشر دیگر سوق داد این بود که اگر تعداد ناشران زیاد شود ممکن است پشتیبانی و ارسال کتاب‌ها سخت شود. بنابراین سعی کردیم به تعداد مشخصی از ناشرها برسیم. در حال حاضر ۴ ناشر اصلی مشارکت کننده هر کدام با بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب قابل ارسال در غرفه مجازی حضور دارند. البته با ناشران دیگر هم ارتباط گرفتیم و سعی شد عناوین موجودشان در بخش سایرین عرضه شود. به این ترتیب ناشرانی مثل خط مقدم، شهید ابراهیم هادی و قدر ولایت هر کدام با حدود ۱۰۰ عنوان کتاب در بخش سایرین حضور دارند.

حضور ۲۷ بعثت با ۱۰۰ عنوان کتاب و چند رونمایی

مازیار حاتمی مدیر انتشارات ۲۷ بعثت هم در این نشست گفت: ما با ۱۰۰ عنوان کتاب در این غرفه مجازی شرکت داریم، کتاب‌های نشر ۲۷ بعثت در گونه‌های کارنامه عملیاتی، زندگی‌نامه، تاریخ شفاهی و کودک و نوجوان منتشر می‌شود. برنامه ما هم این است که در هفته دفاع مقدس چند رونمایی کتاب داشته باشیم. اولین مراسم مربوط به کتاب روزهای لاجوردی با محوریت شخصیت شهید مهدی لاجوردی است که روز سه شنبه اول مهر در مرکز تبادل کتاب رونمایی می‌شود. کتاب بعدی «کوهستان در آتش» شامل کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمد رسول الله در عملیات والفجر ۴ است که به قلم گلعلی بابایی نوشته شده و روز هفتم مهر طی دو برنامه صبح و ظهر در برج میلاد و باغ موزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود. کتاب دیگرمان هم «بچه‌های حمزه» شامل کارنامه عملیاتی گردان حمزه در سال‌های دفاع مقدس نوشته مسعود ده نمکی است که این کتاب هم هفتم مهر در برج میلاد رونمایی می‌شود.

وی افزود: در نظر داریم تا کتاب‌هایی هم با موضوع مدافعان حرم از جمله در مورد شهید احسان میرصیاد و اصغر فلاح‌پیشه را به نمایشگاه مجازی غرفه کتاب دفاع مقدس برسند.

مدیر انتشارات ۲۷ بعثت در پایان گفت: ما هم مانند باقی ناشران سعی کردیم در ایام کرونا کتاب‌ها را به صورت مجازی و با تخفیف و ارسال رایگان به دست مخاطبان‌ خود برسانیم.

روایت فتح با ۱۵۰ اثر و دو ویژه‌ برنامه در غرفه مجازی «روشنای خاطره‌ها»

مهدی محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح هم در بخشی از این نشست گفت: برپایی این غرفه مجازی علاوه بر اینکه یک حرکت ارزشمند است بین چند ناشر دفاع مقدس وحدتی ایجاد کرده که می‌تواند مقدمه حرکات مشترک بعدی باشد.

وی افزود: انتشارات روایت فتح با حدود ۱۵۰ عنوان در این غرفه مجازی حضور دارد و برای هفته دفاع مقدس هم دو برنامه اصلی داریم که یکی از آن‌ها رونمایی و چاپ ۷ عنوان جدید است. «نامه‌هایی به امام»، «دوستت دارم به یک شرط» (از شهدای مدافعان حرم)، «کوچه باغ انار به ماندنم عادت نکن» (از شهدای مدافع حرم) «هفت شاخ» (درباره یک پدر و پسر شهید) «تجمع ممنوع» (از خاطرات آزادگان) «او مرا کشت» (درباره شهید مجیدشهریاری) و «گردان به تو می‌نازد» (از شهدای مدافع حرم) عناوین این کتاب‌ها هستند.

مدیر انتشارات روایت فتح گفت: حرکت انتشارات سوره مهر در برپایی این غرفه مجازی قابل تقدیر است.

گفتنی است، غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس «روشنای خاطره‌ها» از فردا ۳۱ شهریورماه همزمان با شروع هفته دفاع مقدس افتتاح و تا ۱۷ مهرماه همزمان با اربعین حسینی میزبان علاقه‌مندان به ادبیات دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال