دوشنبه 5 آیان 1399

برنامه‌های هفته دفاع مقدس حوزه هنری استان کردستان اعلام شد/ تأکید بر حضور در فضای مجازی

برنامه های هفته دفاع مقدس کردستان
    -     کد خبر: 11928
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/30|16:03
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری کردستان با اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر کشور، ۱۳ برنامه شاخص حوزه هنری کردستان در هفته دفاع مقدس با بهره‌مندی از فضای مجازی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان شامگاه شنبه‎ در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس که در صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد، با گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برنامه‌های شاخص حوزه هنری در این ایام را اعلام کرد.

وی با تجلیل از جانفشانی شهدا و ایثارگران ۸ سال دوران دفاع مقدس گفت: امسال در آستانه چهلمین سالگرد این حماسه تاریخی ملت ایران که برای اولین بار در تاریخ با تکیه بر مردم و هدایت‌ها و رهبری معمار کبیر انقلاب و دلاوری مردان و زنان این مرز و بوم که حماسه‌های بی بدیلی را خلق کردند بدون از دست دادن یک وجب از خاک کشور و با تسلیم شدن دشمن متجاوز و حامیانش و صدور قطع نامه‌های سازمان ملل به نفع ملت آزاده ایران اسلامی با پیروزی ایران به پایان رسید.

مرادی افزود: هر چند دشمنی‌های کشورهای زورگو و جیره‌خواران منطقه‌ای آنان علیه ملت ایران به شکل‌های مختلف تاکنون ادامه داشته است، اما ایران سرافراز با تکیه بر لطف الهی و بهره‌گیری از تجربه‌های گران‌سنگ مقاومت، تمامی توطئه‌ها و دشمنی‌ها را خنثی کرده و به عنوان تنها کشور آزاده در جهان علیه زیاده‌خواهی‌های امپریالیسم جهانی به رهبری آمریکای جهانخوار استوار ایستاده و به عنوان یک قدرت جهانی دارای ایدئولوژی اسلامی شناخته شده است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به شرایط کرونایی کشور بیان کرد: اوج دشمنی‌های زورگویان جهانی علیه ملت ایران به جایی رسیده است که در این شرایط سخت جهانی با اعمال تحریم‌های ظالمانه با هدف به زانو در آوردن ملت ایران، حتی تهیه اقلام دارویی را که با جان انسان‌ها در ارتباط است و برخلاف منشورهای اعلامی سازمان ملل با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: ایرانیان بارها در طول دوران پرعزت انقلاب اسلامی ثابت کرده‌اند که اهل پذیرش ذلت نیستند و در طول این دوران با بهره‌مندی از دانش و توان جوانان و متخصصین این مرز و بوم به خودکفایی در بخش‌های‌ مختلف رسیده و انشاءا... این توطئه غیر انسانی تحریم‌ها نیز با بهره‌مندی از این ویژگی به شکستی دیگر برای بانیان آن تبدیل می‌شود.

مرادی در خصوص برنامه‌های حوزه هنری در هفته دفاع مقدس نیز گفت: امسال با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمامی برنامه‌های پیش‌بینی شده با استفاده از بستر فضای مجازی در طول هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: معرفی تولیدات حوزه هنری در بستر فضای مجازی، برگزاری نشستی مجازی با حضور ساسان مؤیدی از عکاسان برجسته حوزه جنگ توسط واحد آموزش و پژوهش در بستر فضای اینستاگرام در ایام هفته دفاع مقدس، شعرخوانی شاعران توانمند استان با موضوع دفاع مقدس توسط دفتر حوزه هنری شهرستان بیجار که در فضای مجازی منتشر می‌شود.

مرادی از اکران ۷ فیلم شاخص دفاع مقدس در این ایام خبر داد و گفت: این فیلم‌ها در ایام هفته دفاع مقدس به‌صورت روزانه یک سانس و رایگان در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می‌شود.

وی به اهمیت ثبت ضبط و انتشار خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در این ایام و به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ۴۰ مصاحبه از رزمندگان کردستانی که در میدان نبرد حضور داشته‌اند در زمان‌های کوتاه چند دقیقه‌ای به صورت روزانه منتشر می‌شود.

رئیس حوزه هنری کردستان ضمن اشاره به مشارکت در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس ادامه داد: از دیگر برنامه‌هایی که در این هفته برنامه‌ریزی شده است، برگزاری نشست مجازی به صورت زنده در قالب بررسی تئاتر جنگ در ایران و جهان با دعوت از کارشناسان زیده حوزه نمایش خواهد بود که این برنامه هر شب به مدت نیم ساعت با حضور کارشناسان حوزه هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.

وی به ارسال تصاویر ۴۰ برنامه شاخص حوزه هنری در بخش‌های مختلف جهت به نمایش گذاشتن آن در نمایشگاه‌های پیش‌بینی شده اشاره کرد و افزود: یکم مهرماه در تقویم هفته دفاع مقدس به عنوان روز سرباز نام‌گذاری شده که حوزه هنری به همین مناسبت در این روز میزبانی از سربازان نیروهای مختلف نظامی و انتظامی را به صورت رایگان جهت دیدن فیلم در پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار برنامه‌ریزی کرده است که عزیزان سرباز می‌توانند در تمامی سانس‌های روز سه‌شنبه ۱ مهرماه، فیلم‌های بر روی پرده در این دو سینما را به تماشا بنشینند.

مرادی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه مجازی پوستر دفاع مقدس و مشارکت در تولید مستند انقلاب اسلامی در سنندج با صدا و سیما و سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته پیش‌بینی شده است.

وی در پایان تأکید کرد: زنده نگه داشتن رشادت‌های صورت گرفته در طول دوران انقلاب علی‌الخصوص ۸ سال دفاع مقدس یک وظیفه و تکلیف اجتماعی است که باید به صورت جد و با قوت برای آشنایی نسل‌های آینده به آن پرداخته شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال