دوشنبه 5 آیان 1399

گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از پرپایی نمایشگاه تا تولید نمایش

پاکبین
    -     کد خبر: 11926
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|16:36
سرویس : استانها
معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران، برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس این نهاد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علیرضا پاکبین معاون فرهنگی هنری این نهاد در آستانه هفته دفاع مقدس به تشریح جزئیات برنامه‌های ویژه چهل سالگی دفاع مقدس در حوزه هنری مازندران پرداخت و بیان کرد: در طول هفته دفاع مقدس 25 عنوان برنامه از جمله برپایی نمایشگاه عکس شهدای غواص در محل پارک موزه دفاع مقدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را خواهیم داشت.

پاکبین گفت: تلاش داریم در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس با توجه به کرونا و محدودیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری که به تجمع مردمی ختم شود، بهترین برنامه‌ها را برای بزرگداشت هشت سال ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان استان تهیه و تدارک ببنیم.

وی اعلام کرد: روز ۳۱ شهریورماه، حضور بر مزار شهدای گمنام در محل پارک موزه دفاع مقدس همراه با جمعی از هنرمندان و اجرای برنامه شعرخوانی و سخنرانی را خواهیم داشت و در همین روز نمایشگاه آثار تجسمی (پوستر و نقاشی) در سالن انتظار ایستگاه قطار ساری برپا خواهد شد.

پاکبین با ذکر این نکته که برنامه‌های چهل سالگی دفاع مقدس حوزه هنری مازندران از ۳ خردادماه آغاز شده بود و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت، افزود: تجلیل از ۴۰ مادر شهید از شهدای دفاع مقدس، دفاع ازحرم و مدافع سلامت، برپایی نمایشگاه محیطی (هنر چیدمان) در محیط شهری، برپایی نمایشگاه آثار گرافیکی هنرمندان، تولید و انتشار کلیپ تصویری آثار هنری در فضای مجازی و همکاری با خبرگزاری‌های استان از دیگر برنامه‌های حوزه هنری در این هفته است.

این مقام مسئول یادآور شد: تولید و انتشار کلیپ‌های شعرخوانی شعرای جوان استان (ویژه فضای مجازی) برپایی نمایشگاه مشترک با بنیاد شهید انقلاب اسلامی در محل گالری سوره و  شرکت ۵ اثر تجسمی از هنرمندان مازندران در نمایشگاه بزرگ نقش حماسه در خوزستان در دستور کار است.

پاکبین با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهید هنرمند در هفته دفاع مقدس سال جاری برایمان در اولویت قرار دارد، گفت: در ادامه مشارکت در برگزاری همایش هنرمندان نقاش با موضوع دفاع مقدس و برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس همچنین برگزاری نمایشگاه تولیدات تجسمی حوزه هنری استان در فضای مجازی را خواهیم داشت.

وی با عنوان این خبر که تولید و اجرای نمایش خیابانی «سردار سرباز» با موضوع «حاج قاسم سلیمانی» در کنار یادمان شهدای گمنام مرکز استان از برنامه‌های این مرکز است گفت: آثار چند رسانه‌ای _شعر گرافیک_ ویژه  فضای مجازی با عنوان «از زخم و تغزل» با محتوای اشعار دفاع مقدسی بانوان استان نیز در همین ایام منتشر خواهد شد.

پاکبین ابراز کرد: برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه دفاع مقدس، ثبت نام و عضویت رایگان در کتابخانه تخصصی حوزه هنری، دیدار با رزمندگان دوران دفاع مقدس و ثبت خاطرات آن‌ها، برگزاری شب شعر و خاطره همراه با نمایشگاه عکس در چند روستای استان از دیگر اقدامات حوزه هنری خواهد بود.

وی به تولید و انتشار ۲۰ پوستر با موضوع دفاع مقدس، اشاره و بیان کرد: فضاسازی اداری، کمک به فضاسازی شهری از طریق مشارکت و همکاری با سازمان‌های مرتبط از جمله شهرداری‌ها با چاپ پوستر و بنرهای دفاع مقدسی طراحی شده در حوزه هنری مازندران، تولید، اجرا و انتشار سرود ویژه دفاع مقدس با محوریت «سردار سلیمانی»، رونمایی از فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای «پموک» ویژه شهدای مدافع حرم در همین هفته صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال