چهارشنبه 30 مهر 1399

مجموعه شعر «به اتفاق عشق» رونمایی شد

رونمایی و معرفی مجموعه شعر «به اتفاق عشق»
    -     کد خبر: 11925
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|15:15
سرویس : استانها
آیین رونمایی و معرفی مجموعه شعر «به اتفاق عشق» سروده علیرضا میرزاخانی هفشجانی تولید حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین رونمایی و معرفی مجموعه شعر «به اتفاق عشق» سروده علیرضا میرزاخانی هفشجانی تولید حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با حضور  جواد ضمیری (شاعر و منتقد از استان هرمزگان) و وحید برزگر قهفرخی به صورت مجازی برگزار شد.

در این برنامه که به دلیل شیوع بیماری کرونا و مناسب نبودن اجرای برنامه به صورت حضوری در صفحه اینستاگرام حوزه هنری برگزار شد، وحید برزگر قهفرخی گفت: مجموعه «به اتفاق عشق» حاصل تلاش‌های علیرضا میرزاخانی در طی سال های متمادی است که این شاعر پیشکسوت چکیده بهترین آثارش را در این مجموعه به چاپ رسانده است.

برزگر افزود: نام این مجموعه ۳۶ غزلی نام زیبنده و جذابی است و شاعر نامی را انتخاب کرده که ایهام در آن مخاطب را به کتاب جذب خواهد کرد.

وی گفت: دیده شدن ترکیبات و کلمات عامیانه در اشعار، صمیمیت اشعار با مخاطب و دیده شدن رد پای مضامین کهن در این مجموعه که تلاش شاعر برای نو کردن این مضامین در کتاب را نشان می‌دهد از ویژگی‌های بارز این مجموعه است.

جواد ضمیری شاعر و منتقد از استان هرمزگان نیز در این برنامه گفت: اشعار میرزاخانی اکنون از یک پختگی خاصی برخوردار است و مشخص است که روند رشد و مطالعه را به درستی انجام داده است، چرا که اشعار «به اتفاق عشق» این را نشان می‌دهد.

ضمیری افزود: این مجموعه در عین اینکه زبان فاخری دارد چند مؤلفه برجسته همچون استفاده درست و دقیق از ضرب‌المثل‌ها، توجه به اشعار شاعران نامی ایران چون حافظ و دقیق‌نگری در مواجهه با دنیایی بیرونی به چشم می‌خورد.

این شاعر و منتقد از استان هرمزگان در رابطه با نام مجموعه گفت: اگر چه نام مجموعه نام بسیار زیبایی است، ولی به نظر بنده اگر یک مصرع از اشعار به عنوان نام مجموعه انتخاب می‌شد جذابتر بود. 

مسئول واحد ادبیات حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: به «اتفاق عشق» مجموعه‌ ٣٦ غزل از شاعر پیشکسوت استان «علیرضا میرزاخانی هفشجانی» است که با سرمایه‌گذاری حوزه هنری و توسط انتشارات سامان دانش منتشر شده است.

اعظم قاسمی چالشتری افزود: حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری از آثار شاعران استانی که بتوانند نظر کارشناسان را جلب کنند جهت چاپ حمایت خواهد کرد.

رونمایی از مجموعه شعر «به اتفاق عشق» با اجرای عادل حیدری از شاعران نام آشنای استان در صفحه اینستاگرام حوزه هنری به آدرس hozeyehonarich@ قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال