چهارشنبه 30 مهر 1399

کلاس پیشرفته اصول و فنون نمایش ایرانی منتشر شد

کلاس پیشرفته اصول و فنون نمایش ایرانی
    -     کد خبر: 11923
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|15:13
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان کرمان از انتشار کلاس پیشرفته اصول و فنون نمایش ایرانی خبر داد و گفت: نمایش ایرانی در عین مورد توجه بودن مهجور واقع شده ‌است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بابک دقیقی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری کرمان و کارگردان بسته آموزشی اصول و فنون نمایش ایرانی گفت: در پی انتشار این مجموعه آموزشی به زبان انگلیسی هستیم.

وی با اشاره تألیفات متعدد در حوزه نمایش ایرانی گفت: نمایش ایرانی هم مورد توجه بوده‌ و هم مهجور واقع شده است. این نمایش، ظرفیت بزرگی دارد و مدت‌ها ایده انجام این پروژه را مد نظر داشته‌ایم  و از همان ابتدای کار برنامه‌ریزی این بود تا با یک فرم جدید - فرمی غیر از مکتوبات- به نمایش ایرانی بپردازیم.

دقیقی افزود: نمایش ایرانی مستقیماً با فرهنگ و تاریخ ایران در ارتباط است، بر همین اساس قرار شد مبحث نمایش ایرانی را به صورت تصویری و با حضور دکتر یدالله آقاعباسی، یکی از اشخاصی که تسلط و اشراف بر نمایش ایرانی دارند کار شود و عنوان «درآمدی بر اصول و فنون نمایش ایرانی» برگزیده شد.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان کرمان تغییر فرم را یکی از ویژگی‌های این اثر دانست و تصریح کرد: ویژگی دیگر این کلاس پیشرفته، مباحث و سرفصل‌های نمایش ایرانی است که به صورت جامع ارائه شده‌ است.

بابک دقیقی درآمدی بر اصول و فنون نمایش ایرانی را به عنوان نخستین کلاس پیشرفته در این حوزه معرفی و عنوان کرد: در مورد نمایش ایرانی در برخی از مراکز تخصصی تئاتر، کارهای پژوهشی انجام شده ‌است و همچنان جای کار بسیار دارد اما برای نشان دادن ظرفیت‌های نمایش ایرانی یکی از کار‌هایی که می‌تواند صورت بگیرد و واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری کرمان در حال برنامه‌ریزی آن است، انتشار این کلاس پیشرفته به زبان انگلیسی است.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان کرمان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران این مجموعه، اظهار کرد: برخی از مباحث مطرح شده در این کلاس پیشرفته ۲۷۰ دقیقه‌ای عبارتند از «درباره نمایش ایرانی»، «شکل‌های نمایش ایرانی»، «نمایشگر ایرانی»، «حکمت نمایش ایرانی» است.

بر اساس این گزارش علاقه‌مندان جهت تهیه لوح فشرده کلاس پیشرفته درآمدی بر اصول و فنون نمایش ایرانی می‌توانند با شماره‌های ۰۳۴۳۲۲۶۲۶۷۰ ، ۰۳۴۳۲۲۳۵۴۵۹ و ۰۹۱۳۱۹۷۶۴۰۶ تماس بگیرند و یا عدد ۱۷ را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۳۴۱۰۰۰ ارسال کنند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال