دوشنبه 5 آیان 1399

اعلام برنامه‌های حوزه هنری خوزستان در هفته دفاع مقدس

سینا دلشادی
    -     کد خبر: 11921
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|15:12
سرویس : استانها
سرپرست حوزه هنری خوزستان از برگزاری برنامه‌های این حوزه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالروز دفاع مقدس و شکست حصر آبادان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سینا دلشادی عنوان کرد: عزت و اقتدار، امنیت و عظمت امروز ایران اسلامی مدیون و مرهون ایثار و از خودگذشتگی و استقامت رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است.

سرپرست حوزه هنری استان خوزستان با بیان اینکه به مناسبت چهلمین سالروز دفاع مقدس و همچنین شکست حصر آبادان برنامه‌هایی متناسب با این ایام تدارک دیده است افزود: نمایش تولیدات واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان با موضوع دفاع مقدس به صورت مجازی از جمله این برنامه‌ها است.

وی اضافه کرد: تولید کلیپ از نقش ایثارگری بانوان در هشت سال دفاع مقدس، هفت اثر هفت دقیقه‌ای نمایشی از هفت کارگردان به‌نام استان جهت فضای صوتی و رادیویی (پادکست)، شب شعر مجازی با موضوع دفاع مقدس، تولید کلیپ نقاشی دفاع مقدس توسط هنرمند امید فاضلی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده است.

دلشادی برگزاری نمایشگاه مجازی آثار استاد امید فاضلی با عنوان «اهواز سرافراز» در خصوص واقعه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز، طراحی خاطرات وصایای ۶ شهید سرلشکر خوزستان در قالب استوری‌موشن، مجموعه نقاشی آثار دفاع مقدس در طول ۴۰ سال با عنوان (نقش حماسه)، اجرای کلیپ نقاشی با تکنیک شن توسط خانم فاطمه عبادی با موضوع شکست حصر آبادان را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده دانست.

وی تصریح کرد: رونمایی از شاسی ۴۰ وقایع مهم دفاع مقدس در استان خوزستان نیز برگزار می‌شود.

سرپرست حوزه هنری خوزستان به برنامه‌های تدارک دیده شده در شهرستان آبادان اشاره کرد و ادامه داد: رونمایی از سومین پوستر قهرمان شهر ما (شهدای محوری) و رونمایی از پوستر دفاع مقدس، ویدئو تئاتر سنگ و شیطان با موضوع شهدا منا به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا سواعدی، معرفی کتاب «زیباترین روزهای زنگی» با موضوع دفاع مقدس به نویسندگی سمیه شریفلو  خاطرات سیده فوزیه مدیح، کلیپ خوشنویسی نون و القلم اثر سعید رنجبر، کلیپ عکس و خاطره شرح و شاهد با موضوع شکست حصر آبادان نیز توسط حوزه هنری این شهرستان اجرا می‌شود.

همچنین تولید ۲ نمایش صوتی با موضوع دفاع مقدس، نمایشگاه عکس با موضوع دفاع مقدس در فضای مجازی و تولید و انتشار هشت پوستر با موضوع دفاع مقدس و مدافعان سلامت از برنامه‌های در نظر گرفته شده در حوزه هنری شهرستان دزفول است.

پرتره شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریور رونمایی می‌شود

همچنین مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان از رونمایی ۲۳ پرتره شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه همزمان با هفته دفاع مقدس از سوی حوزه هنری خوزستان خبر داد.

محمد باوی‌زاده یکی از رسالت‌های حوزه هنری را زنده‌ نگهداشتن نام و یاد شهدا دانست و اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان اقدام به طراحی ۲۳ پرتره از شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریور در اهواز کرده است.

وی افزود: این پرتره‌ها در ابعاد ۵۰ در ۷۰ و با تکنیک رنگ روغن توسط هنرمند نقاش خوزستانی امید فاضلی طراحی و بنا شده پس از رونمایی به خانواده‌های این شهدا اهدا شود.

باوی‌زاده عنوان کرد: این مجموعه با کیفیت بالایی عکاسی شده و در هفته دفاع مقدس در سایت حوزه هنری استان بارگذاری می‌شود و همچنین نمایشگاه مجازی نیز برای این آثار ترتیب داده شده است؛ البته در نظر داریم در صورت فراهم بودن شرایط نمایشگاهی نیز برای بازدید عمومی در اهواز برپا کنیم.

وی تصریح کرد: این آثار در چهلمین روز شهادت این عزیزان به منظور همدردی و تسلی خاطر خانواده‌های شهدای این حادثه تروریستی طراحی شدند، اما طی دو سال اخیر شرایطی نبود که بتوانیم از این آثار رونمایی کنیم که اکنون این شرایط ایجاد شده است.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده پرتره‌های شهدای ۳۱ شهریور اهواز با عنوان «اهواز سرافراز» همزمان با هفته دفاع مقدس به تارنمای حوزه هنری خوزستان به آدرس www.artkhuzestan.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال