دوشنبه 5 آیان 1399

برگزاری نمایشگاه تجسمی «گل سنگ‌های مقاومت» در اردبیل

نمایشگاه تجسمی «گل سنگ‌های مقاومت»
    -     کد خبر: 11920
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|15:11
سرویس : استانها
حوزه هنری استان اردبیل به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه گروهی «گل سنگ‌های مقاومت» را برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حسین آزاد مسئول واحد هنرهای تجسمی عنوان کرد: این نمایشگاه به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های دلاورمردان رزمندگان اسلام، به همت حوزه هنری استان و با مشارکت شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل از روز دوشنبه ۳۱ شهریورماه به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

حسین آزاد افزود: در این نمایشگاه تعداد ۲۰ اثر از آثار تصویرسازی هنرمندان اردبیلی که در کارگاه‌ها و جشنواره‌های مرتبط حوزه هنری تولید شده و همچنین ۴۰ اثر از هنرمندان طراز اول و پیشکسوت نقاشی کشور که توسط مرکز هنرهای تجسمی تولید شده، در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: نمایشگاه فیزیکی به مدت یک هفته در باغ موزه دفاع مقدس (شورابیل) ادامه خواهد داشت و از لحاظ کیفیت آثار می‌توان گفت که ترکیبی از هنرمندان به نام کشور و استان با اجراهای مطلوب و قابل قبول به هنرنمایی پرداخته‌اند.

آزاد گفت: هدف از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، بازنگری آثار تولید شده در زمان‌ها و اتفاقات آن روزهای جنگ تحمیلی و مطالعه بصری چگونگی برداشت و حس هنرمندان از این اتفاقات در کشور است که باعث ثبت و ضبط این احساسات، هیجان‌ها و ذوق‌های هنری در پیوند با شور و حال مردمی و نوع رفتار مردم است.

وی در پایان افزود: نوع متفاوت و منحصر به فرد کاراکترسازی، ترکیب‌بندی‌ها، انتخاب رنگ و متریال و ایده‌پردازی هنرمندان در شروع جنگ و ادامه آن، همه و همه این گفته را تأیید می‌کنند که گروهی از هنرمندان دارای تفکرات خاصی بودند که با جوشش حس درونی آن روزگار ایران به خلق این آثار پرداخته‌اند و برای نسل حاضر که تجربه آن دوران را نداشتند، بسیار جای تأمل و مطالعه دارد.

گفتنی است، نمایشگاه «گل سنگ‌های مقاومت» به صورت مجازی در صفحات اجتماعی حوزه هنری استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل و به صورت فیزیکی در باغ موزه دفاع مقدس اردبیل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال