دوشنبه 5 آیان 1399

برگزاری کارگاه آموزشی تجربه‌نویسی تبلیغی و جهادی

رضا وحید
    -     کد خبر: 11917
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|11:08
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری خراسان شمالی، کارگاه آموزشی تجربه‌نویسی تبلیغی و جهادی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رضا وحید مدرس نویسندگی در کارگاه آموزشی تجربه‌نویسی تبلیغی و جهادی که با رویکرد خاطره‌نویسی به همت حوزه هنری استان برگزار شد، از این که در این کارگاه با بهره‌گیری از ظرفیت قشر طلاب در نظر داریم تا خاطرات آن‌ها را به عنوان قشر اثرگذار و الگوپذیر در جامعه در اختیار مردم قرار دهیم، سخن گفت و عنوان کرد: با پرداختن به مقوله خاطره‌نویسی در این کارگاه ظرفیت‌ها سنجیده و افراد بر اساس علایق خود کم‌کم وارد عرصه نویسندگی و فیلم‌نامه‌نویسی خواهند شد.

این نویسنده خاطره‌نویسی را معادل تجربه‌نگاری برشمرد و با تأکید بر این مسئله که نمی‌توان این دو مقوله را در نوشتن از هم تفکیک کرد، گفت: موضوع خاطره به نویسنده آن بستگی دارد و در واقع هدف این است که به وسیله خاطره‌نویسی و خواندن خاطرات گذشته از تجربیات نهفته در بطن آن استفاده كرد و آن‌ها را در زندگی روزمره به كار گرفت.

وی شناخت شخصیت، پرداختن به کشمکش‌ها، حادثه‌پردازی و توصیف در دل خاطره، فضاسازی را از ملاک‌ها و چارچوب‌هایی برشمرد که باید در خاطره‌نویسی بدان پرداخته شود تا بتوان در این عرصه موفق عمل کرد.

وی ادامه داد: خاطره باید یک سری اتفاق‌ها در دل خود داشته باشد و در خاطره‌نویسی باید به توصیف فضا و محیط بپردازند تا مخاطب با خاطره خو بگیرد.

مدرس این کارگاه به بایدها و نبایدهای فضاسازی پرداخت و از این که نباید به تکرار جزئیات در دل فضاسازی اقدام کرد، سخن گفت و افزود: باید فضاسازی‌ها قابل لمس و درک برای مخاطب باشد و با توجه به این که توصیف در دل فضاسازی قرار دارد نباید از آن غفلت کرد.

رضا وحید اظهار داشت: در نظر داریم تا با تداوم بخشیدن این جلسه، گروه‌های متعددی از جامعه روحانیون و جهادگران را از این اتفاق بهره‌مند و پرورش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: البته این کارگاه با سرفصل‌های مختلف نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

در این کارگاه شرکت‌کنندگان به خاطره‌نویسی پرداختند و آثار نقد و بررسی شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال