دوشنبه 5 آیان 1399

«سامون»؛ مجموعه عکس‌هایی از مازندران

کتاب عکس «سامون»
    -     کد خبر: 11915
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/29|10:25
سرویس : استانها
کتاب عکس «سامون» با آثاری از ۶۰ هنرمند از سراسر استان مازندران با هدف ثبت، احیا، بازشناسی، معرفی و گسترش پدیده‌های فرهنگی، به عنوان تولید تازه این مرکز به مرحله چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی معصومی‌گرجی رئیس حوزه هنری مازندران ضمن اعلام این خبر افزود: مجموعه حاضر در بخش‌های آداب، آیین و باورها، محرم و دفاع مقدس، معماری، مناظر و طبیعت و کار و تلاش (سبک زندگی) آماده شده که در مجموع بیش از ۱۵۰ عکس را در خود جای داده است.

وی که مسئولیت خانه عکاسان حوزه هنری مازندران را نیز عهده‌دار است ادامه داد: کتاب عکس «سامون» یک اثر ۱۸۰ صفحه‌ای در قالب خشتی است که آثار درج شده در آن پس از فراخوان در بین اعضای خانه عکاسان و دریافت ۳۰۰۰ اثر و گزینش نهایی آماده ارائه شد.
رئیس حوزه هنری مازندران همچنین با اشاره به پتانسیل بالای مازندران در هنر عکاسی و فعالیت گسترده عکاسان هنری در استان گفت: تصمیم داریم پس از انتشار اولین مجموعه عکس سامون (در صورت مساعد بودن جمیع شرایط) کتاب‌های دیگری نیز در ادامه همین مجموعه به چاپ برسانیم.

شایان ذکر است که خانه عکاسان حوزه هنری مازندران سالانه علاوه بر تولید اثر، با برگزاری نشست‌های آموزشی تخصصی، اردوهای عکاسی، برنامه‌های موضوعی، نمایشگاه‌های فردی و گروهی در زمینه هنر عکاسی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال