پنج شنبه 3 مهر 1399

رونمایی از کتاب «هما» در نهاوند

رونمایی کتاب هما
    -     کد خبر: 11906
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/25|12:59
سرویس : استانها
کتاب «هما» زندگی شهید محسن امیدی از زبان همسرش «هما شالباف‌زاده» که توسط جمشید طالبی و ربابه جعفری جمع‌آوری شده، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «هما» با حضور سردار «آبنوش» فرمانده عملیات سازمان بسیج کشور، سردار «فرجی» جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان، حجت‌الاسلام «عباسعلی مغیثی» امام جمعه نهاوند و «هما شالبافزاده» همسر شهید حاج‌محسن امیدی رونمایی شد.

در این کتاب زندگی شهید محسن امیدی از زبان همسرش «هما شالباف‌زاده» به نگارش درآمده و کتاب توسط «جمشید طالبی» و «ربابه جعفری» جمع‌آوری شده و به چاپ رسیده است.

در این مراسم سردار آبنوش که در دوران دفاع مقدس معاون شهید امیدی بوده است و همچنین امیر اسماعیل فرجام از هم‌رزمان شهید، خاطراتی بیان کرد.

شهید حاج‎محسن امیدی متولد شهرستان نهاوند بود که ابتدا در آموزش‌وپرورش استخدام و با تشکیل سپاه وارد این نهاد شد و قائم‌ مقامی سپاه نهاوند را برعهده گرفت.

وی در سال ۱۳۶۰ با «هما شالباف‌زاده» از دختران جنگ‌زده، مبارز و بسیجی اهواز ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دختری به‎نام فاطمه بود که زمان شهادت پدرش تقریبا ۵ ماه داشت.

از جمله مسئولیت‌های رزمی شهید در دوران دفاع مقدس می‌توان به فرماندهی گردان ۱۵۶ حر ابن ریاحی، گردان ۱۵۴ حضرت علی‌اکبر و جانشین ستاد لشکر ۳۲ انصارالحسین (ع) اشاره کرد.

این شهید والامقام در عملیات‌‌های والفجر دو، والفجر پنج، والفجر هشت، شب عاشورایی بدر و انصار نقش‌آفرینی بود و سرانجام ۲۰ شهریورماه سال ۱۳۶۵ در منطقه جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد؛ پیکرش مدت‌‌ها گمنام در صحنه ‌های نبرد باقی ماند و سرانجام با تلاش کمیته جستجوی مفقودین پس از ۱۱ سال، در مهرماه ۱۳۷۶ به زادگاهش نهاوند بازگشت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال