پنج شنبه 3 مهر 1399
از سوی حوزه هنری کودک و نوجوان؛

پویش ادبی «کاروان آفتاب» با موضوع قیام کربلا راه‌اندازی شد/ مهلت ارسال اثر تا هفته اول مهرماه

پویش ادبی «کاروان آفتاب» با موضوع قیام کربلا
    -     کد خبر: 11897
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/24|12:30
سرویس : استانها
کمال شفیعی از راه‌اندازی پویش ادبی «کاروان آفتاب» با هدف شناسایی و پرورش نوجوانان کشور در موضوعات مختلف مرتبط با قیام کربلا خبر داد. این پویش از سوی حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کمال شفیعی، کارشناس آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کودک و نوجوان، با اشاره به راه‌اندازی پویش ادبی «کاروان آفتاب» گفت: کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال کشور می‌توانند آثار خود را در قالب شعر و داستان با محورهای «شخصیت‌های واقعه عاشورا»، «قیام کربلا»، «امید»، «ایثار و فداکاری»، «دوستی و همدلی» و موضوع «آزاد» در یک صفحه A4 به دبیرخانه پویش ارسال کنند.

وی افزود: برگزیدگان علاوه بر امکان استفاده از کلاس‌های مجازی آموزش ادبیات، آثارشان در نشریه «مکتب‌خانه مهر» که به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد، به چاپ خواهد رسید و چنانچه آثارشان به سطح قابل قبولی برسد، با تأیید استادان مجموعه در قالب ‌مجموعه شعر و داستان منتشر خواهد شد.

شاعر مجموعه «در صدای هر پرنده‌ای» با اعلام اینکه مهم‌ترین رکن در پرورش استعدادهای خلاق و ادبی ایجاد بستر مناسب است، اضافه کرد: در این طرح دو هدف مهم مد نظر است؛ نخست شناسایی و پرورش این گنجینه‌ها و استعدادها و دوم، معرفی و تولید آثار این عزیزان در سطح حرفه‌ای.

شفیعی؛ کشف، جذب و پرورش استعدادهای ادبی کودکان و نوجوانان را رسالت حوزه هنری برشمرد و ادامه داد: به همین منظور و با هدف گسترش چتر حمایتی خود در سراسر کشور و مناطق کمتر برخوردار اقدام به انتشار فراخوان پویش ادبی «کاروان آفتاب» کرده‌ایم و قرار است استعدادهای ادبی شناسایی شوند ‌تا در یک فرآیند بلند مدت ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی توسط اساتید مجرب و صاحب‌نام کشور، برای این سرمایه‌های ملی زمینه رشد و بالندگی فراهم شود.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ هفتم مهرماه در قالب شعر و داستان کوتاه (حداکثر یک صفحه A4 با فونت Bzar14) به دبیرخانه پویش «کاروان آفتاب» به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست) خیابان دوازدهم غربی، شماره ۳ و ایمیل: karevanaftab@gmail.com ارسال کنند.

هر فرد می‌تواند به صورت همزمان در هر دو بخش «شعر» و «داستان» شرکت کند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال