پنج شنبه 3 مهر 1399

مرادی: سرانه صندلی سینما در کردستان دو برابر افزایش پیدا می‌کند

امین مرادی
    -     کد خبر: 11877
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/22|12:43
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان کردستان از افزایش سرانه صندلی سینما در این استان خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از سه پروژه در دست احداث حوزه هنری استان، سرانه صندلی سینما در کردستان دو برابر افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی با تبریک ۲۱ شهریورماه روز سینما به همه فعالان هنر هفتم، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های حوزه هنری در استان کردستان تقویت و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی است.

وی در این زمینه گفت: از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه در نمودارهای ارزیابی مؤلفه‌های فرهنگی است که در این زمینه وجود سالن‌های سینمایی و مکان‌های فرهنگی بسیار مؤثر است که بر همین مبنا ساخت و راه‌اندازی سالن‌های سینما در شهرستان‌های استاندار دستور کار حوزه هنری قرار گرفته است.

وی به نقش و جایگاه سینما در جهان اشاره کرد و ادامه داد: بخش عظیمی از سرمایه اقتصادی و رونق کشورها در بخش سینما است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به بازسازی مجدد پردیس سینمایی بهمن سنندج به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های فرهنگی در استان و منطقه غرب کشور، یادآور شد: پردیس سینمایی بهمن سنندج در سال ۱۳۹۱با سه سالن مجهز و با امکانات روز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به روند توسعه و تجهیز پردیس سینمایی بهمن سنندج در یک دهه اخیر، عنوان کرد: در طول یک دهه اخیر روند توسعه پردیس سینمایی بهمن سنندج متوقف نشده و در این مدت کاربری‌ها و ظرفیت‌های جدیدی به آن افزوده شده است.

مرادی به افزایش چهار سالن جدید در پردیس سینمایی بهمن سنندج اشاره کرد و گفت: کار احداث چهار سالن جدید در پردیس سینمایی بهمن سنندج از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شده و هم اکنون نیز در دست اجراست.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این راستا، افزود: با افزایش سالن‌های جدید پردیس سینمایی بهمن سنندج در مجموع ۲۲۰ صندلی به سرانه صندلی سینمایی استان می‌افزاید و تعداد صندلی‌های سینمایی بهمن سنندج از ۷۵۹ صندلی به ۹۷۹ صندلی افزایش پیدا می‌کند، که انشاء ا... درایام ماه ربیع المولود به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به احداث نخستین سینمای روباز در منطقه غرب کشور در پردیس سینمایی بهمن سنندج اشاره کرد و یادآور شد: این سینمای روباز به عنوان اولین سینمای روباز منطقه غرب کشور با چشم‌اندازی ویژه و امکانات لازم تا چند ماه آینده میزبان علاقه‌مندان هنر هفتم خواهد بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: یکی دیگر از سالن‌های در دست احداث در این پردیس با کارکردی دوگانه به شکل یک پلاتوی سینمایی امکان استفاده اهالی تئاتر و تولیدات نمایشی را دارا است.

وی به دیگر پروژه‌های سینمایی در استان کردستان اشاره کرد و افزود: کلنگ زنی پردیس سینمایی سقز در اسفندماه سال ۹۸ صورت گرفته است که روند پیشرفت فیزیکی این پروژه با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیار امیدوارکننده است.

مرادی با اشاره به ظرفیت‌های در نظر گرفته شده در پردیس سینمایی سقز، گفت: این پردیس در سه سالن سینمایی و با امکاناتی همچون گالری، کافی شاب، کافه کتاب، لابی و فضای مناسب فرهنگی در مرکز شهر سقز با حمایت مؤسسه فرهنگی بهمن سبز، استانداری کردستان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، فرمانداری ویژه سقز، آموزش و پرورش شهرستان سقز در حال احداث است.

وی با اشاره به ایجاد ۵۰۰ صندلی سینمایی در سقز به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان کردستان توسط حوزه هنری اظهار امیدواری کرد و گفت: این پردیس سینمایی که سالن اصلی آن  ظرفیت ۴۱۶ صندلی و دو سالن با ظرفیت ۴۲ صندلی را داراست، در چند ماه آینده میزبان مردم فهیم شهرستان سقز باشد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در ادامه به توسعه پردیس سینمایی آزادی بیجار نیز اشاره کرد و گفت: سینما آزادی بیجار که  سال ۹۶ با یک سالن فعالیت خود را آغاز کرده است در راستای افزایش سرانه صندلی و توسعه مراکز فرهنگی و هنری به سه سالن ارتقاء پیدا می‌کند که در مجموع ۵۳ صندلی به ظرفیت این سینما افزوده می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت پیگیری اجرایی کردن این پروژه، یادآور شد: این پروژه نیز در حال حاضر در دست اجرا است و پس از بهره‌برداری از آن ظرفیت صندلی‌های پردیس سینمایی آزادی بیجار به ۳۳۸  صندلی افزایش پیدا می‌کند.

مرادی ضمن اشاره به اولویت حوزه هنری کردستان در راستای ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی، یادآور شد: با بهره‌برداری از این سه پروژه در مجموع تعداد صندلی‌های سینمایی در استان تقریباً به دو برابر ارتقاء پیدا کرده و بخشی از کمبودهای استان کردستان در زمینه سرانه صندلی جبران می‌شود.

مرادی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های صورت گرفته در راستای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و هنری به ویژه در بخش سینما گفت: مدیران ارشد استان از جمله استاندار محترم، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نگاه ویژه‌ای به این حوزه دارند و به همین دلیل از این عزیزان باید تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال