سه شنبه 29 مهر 1399
شهرام میراب‌اقدم خبر داد:

رونمایی از سه فصل اولِ مستند تاریخ شفاهی «سینمای انقلاب» در سال جاری

شهرام میراب اقدم، کارگردان مجموعه مستند تاریخ شفاهی «سینمای ایران»
    -     کد خبر: 11874
    -     تاريخ انتشار : 1399/6/22|12:41
کارگردان مجموعه مستند تاریخ شفاهی «سینمای ایران» با اعلام این خبر گفت: تاکنون ضبط و تدوین اولیه سه فصل از این مستند به پایان رسیده است و در حال صداگذاری، تصحیح و ضبط گفتار متن اثر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شهرام میراب‌اقدم، کارگردان مجموعه مستند تاریخ شفاهی «سینمای ایران» در رابطه با روند تولید این پروژه گفت: این مجموعه توسط مرکز مستند سوره در هفت فصل در دست تولید است که تاکنون ضبط و تدوین اولیه سه فصل از آن به پایان رسیده است و در حال صداگذاری، تصحیح و ضبط گفتار متن اثر هستیم.

وی تصریح کرد: فصل اول نگاهی گذرا به سینمای پیش از انقلاب تا اواسط سال ۱۳۶۲ دارد. فصل دوم از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۲ را بررسی می‌کند و در فصل سوم به سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ می‌پردازیم.

میراب‌اقدم افزود: در سه فصل اول این مجموعه مستند با افرادی چون علیرضا داوودنژاد، سیروس الوند، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، سیدمحمد بهشتی، فخرالدین انوار، محمدعلی نجفی، مرحوم خسرو سینایی، علیرضا رئیسیان و تنی چند از هنرمندان و مدیران گفت‌وگو شده است.

این کارگردان تأکید کرد: البته به لحاظ زمانی هر فصل متغیر است؛ چراکه سعی کردیم به جهت جلوگیری از گسست محتوایی، جریان سینما را بر اساس دوران‌های مدیریتی آن پرداخت کنیم. این مستند در واقع مروری بر عملکرد مدیران سینمایی و روند شکل‌گیری تشکل‌های سینمایی است و در واقع تاریخی کاملاً شفاهی از آنچه سینمای ایران با آن روبه‌رو بوده است را روایت می‌کنیم.

میراب‌اقدم در پایان اظهار داشت: هم اکنون به صورت موازی در حال ضبط ۴ فصل دیگر این مستند هستیم و فیلم‌برداری آن آغاز شده است. امیدوارم بتوانیم تا اواخر سال جاری از سه فصل اول این مستند رونمایی کنیم و در سال آتی نیز ۴ فصل دیگر را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال