یکشنبه 4 آیان 1399

کتاب شعر «سیب‌های سرخ معطر» رونمایی شد

کتاب شعر «سیب‌های سرخ معطر»
    -     کد خبر: 11712
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/28|13:30
سرویس : استانها
کتاب شعر آیینی «سیب‌های سرخ معطر» اثر حسین دارند که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده، در بوشهر رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب شعر آیینی «سیب‌های سرخ معطر» اثر «حسین دارند» توسط هنرمندان پیشکسوت حوزه هنری بوشهر روز دوشنبه ۲۷ مردادماه در حوزه هنری استان بوشهر رونمایی شد.

حسین دارند با اشاره به قالب و تعداد اشعار کتاب «سیب‌های سرخ معطر» یادآور شد: قالب اشعار این‌ کتاب، متفاوت، ولی بیش‌تر غزل است. این کتاب شامل چهل و پنج شعر است که تاریخ سرودن آن‌ها نیز مشخص است.

وی با اشاره به نام این کتاب اظهار داشت: معمولاً نام کتاب باید با مضامین و محتوا، همخوانی و تناسب داشته باشد؛ به همین خاطر، چون سیب، از برترین میوه‌هاست و در ادبیات، سابقه و جایگاه خاصی دارد و همچنین رنگ سرخ آن، تداعی خون و قیام است، عنوان «سیب‌های سرخ معطر» انتخاب شده است.

دارند، ضمن تقدیر از حوزه هنری استان بوشهر بیان کرد: مراحل چاپ این کتاب به وسیله حوزه هنری انقلاب اسلامی انجام گرفته که به سهم خود، از همه دست‌اندرکاران چاپ این کتاب، به ویژه از رئیس حوزه هنری استان بوشهر و همکاران خوبشان، بسیار سپاسگزارم و امید است شاهد شکوفایی بیش‌تر این گونه کارها باشیم.

وی یادآور شد: کتاب «سیب‌های سرخ معطر» در ۱۲۵۰ نسخه و در ۸۴ صفحه توسط انتشارات سوره مهر، چاپ شده است.

حسین دارند متولد سال ۱۳۳۰ از روستای جتوط، از توابع بخش سعدآباد (استان بوشهر) است و در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده است.

مجموعه غزل «یک سوره از شب‌های مهتابی»، مجموعه اشعار آیینی «تیغ و ابریشم»، گزیده شعر دفاع مقدس و پایداری شاعران استان بوشهر با عنوان «به تعبیر لاله‌ها» و گزیده سروده‌های عاشورایی شاعران استان بوشهر با عنوان «تلاوت لب‌های تشنه» برخی از آثار حسین دارند، شاعر استان بوشهر است که تاکنون به چاپ رسیده است.

لازم به ذکر است مجموعه شعر «سیب‌های سرخ معطر» در بهمن‌ماه سال ۹۸ آماده چاپ و رونمایی بود که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا آیین رونمایی از آن به تعویق افتاد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال