دوشنبه 31 شهریور 1399

برگزاری کارگاه تخصصی تئاتر خیابانی

کارگا تئاتر خیابانی
    -     کد خبر: 11679
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/25|15:57
سرویس : استانها
حوزه هنری خراسان شمالی کارگاه تخصصی تئاتر خیابانی را برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان شمالی با بیان این که این کارگاه با حضور امیرحسین شفیعی از استادان تئاتر خیابانی طی ۳ روز برای علاقه‌مندان به هنر نمایش و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بسیج هنرمندان استان در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد، گفت: در این کارگاه آموزشی و تولیدی، ایده‌های شرکت‌کنندگان بررسی و طرح نوشته و به مرحله تولید رسید و مرحله به مرحله مورد ارزیابی قرار گرفت.

کشمیری با اشاره به این که ۳۵ نفر از هنرمندان شهرهای مختلف استان در این کارگاه شرکت کردند، افزود: نمایش‌های تولید شده در رپرتوار خیابانی دفاع مقدس اجرا می‌شود.پ

شفیعی با بیان اینکه در این کارگاه روی ایده‌پردازی و طرح‌های نمایشی شرکت‌کنندگان که قابلیت اجرا در فضای باز دارد، کار شد، تصریح کرد: تلاش کردیم نمونه فیلم‌های موفق از اجراهای مختلف را برای شرکت‌کنندگان به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: در این کارگاه قرار شد شرکت‌کنندگان با انتخاب موضوع یک ایده و طرح تئاتر خیابانی را آماده کنند و در صورت فراهم بودن شرایط در استان به تولید دست بزنند.

وی افزود: آشنایی با تئاتر خیابانی، دست‌یابی به موضوعات منحصر به فرد و رسیدن به شیوه‌هایی برای اجرای این گونه نمایشی از دیگر رویکردهای مد نظر از برگزاری این کارگاه بود.

شفیعی تصریح کرد: با توجه به قرارداشن در آستانه چهل سالگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در این کارگاه روی ایده‌های مقاومت و دفاع مقدس کار شد و تلاش کردیم علاقه‌مندان را با شیوه‌های نوین آشنا کنیم تا در چهل سالگی دفاع مقدس به تولید متون نمایشی با این مضمون دست بزنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیار مهم است که هنرمندانی داشته باشیم تا بتوانند دستاوردهای استان را با زبان هنر معرفی کنند و  درخصوص قهرمان‌ها و سرداران شهید این منطقه دست به قلم شوند و تولید اثر کنند.

وی با اظهار تأسف از اینکه در حوزه تئاتر خیابانی گروه‌های شاخص فعالی از استان ندیدم، ابراز خرسندی کرد از این که علاقه‌مندان در این عرصه در سال‌های اخیر به شکل اصولی در این عرصه آموزش می‌بینند.

وی تئاتر خیابانی را یک جریان فرهنگ‌ساز در کشور دانست و افزود: در بعد آموزشی و شهروندی هم می‌تواند به نهادهای مختلف از جمله شهرداری، آموزش و پرورش و اداره آب و برق کمک کرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه زیرساخت‌های فرهنگی در استان‌ها وجود ندارد، اظهار داشت: بنابراین با توجه به رویکرد تئاتر خیابانی می‌توان از این گونه تئاتری به خوبی حتی در اوقافت فراغت بهره گرفت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال