دوشنبه 31 شهریور 1399

برگزاری نشست هم‌اندیشی اعضای انجمن جامعه‌شناسی لرستان با حوزه هنری استان

نشست هم‌اندیشی اعضای انجمن جامعه‌شناسی لرستان با حوزه هنری استان
    -     کد خبر: 11678
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/25|15:57
سرویس : استانها
در نشست هم‌اندیشی اعضای انجمن جامعه‌شناسی لرستان با حوزه هنری استان، بر تعامل همه جانبه دو نهاد و بازشناسی و تقویت ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری لرستان در این نشست با اشاره به لزوم توجه به مباحث جامعه‌شناسی و ضرورت توجه به آن در تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد: نیاز است در این عرصه آسیب‌شناسی لازم به‌عمل آمده و متناسب با نیازهای موجود برنامه‌ریزی مناسب انجام شود.

محمد کرم‌اللهی افزود: ضروری است با دیدگاه‌های کارشناسی، اولویت‌بندی دقیقی از مسائل و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی استان صورت گرفته و با هدف کاهش این مسائل طرح‌هایی از سوی نهادهای علمی و به‌خصوص انجمن جامعه‌شناسی ارائه شود.

وی ارائه درک صحیح از پدیده‌ها و مسائل اجتماعی استان و شناخت ابعاد و ویژگی‌های آن‌ها ،اصلاح و تغییر نگرش‌ها و شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های فرهنگی استان را از جمله مهم‌ترین مسائل مورد توجه ذکر کرد.

وی تصریح کرد: حوزه هنری آمادگی دارد نشست‌های علمی و منطقه‌ای با حضور کارشناسان و اساتید در راستای تحقق توسعه فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات و معضلات استان برگزار کند.

رئیس انجمن جامعه‌شناسی لرستان نیز در این جلسه به تشریح و آسیب‌شناسی وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی استان و معرفی فعالیت‌های انجمن جامعه‌شناسی لرستان پرداخت.

مجتبی ترکارانی همچنین به طرح زمینه‌های همکاری بین انجمن جامعه‌شناسی و حوزه هنری اشاره کرد و افزود: با اجرای برنامه‌های مشترک بین این دو نهاد می‌توان گام‌های خوبی در جهت تقویت و توسعه فرهنگی استان برداشت.

وی همچنین پیشنهاداتی در زمینه نحوه تعامل حوزه هنری و انجمن جامعه‌شناسی مطرح کرد که از آن جمله می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست پژوهشی، انجام پژوهش‌های مرتبط، بررسی و تهیه پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی برای پروژه‌های مختلف عمرانی و فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد.

وی در پایان به ارائه راهکارهایی در خصوص مسائل درون سازمانی و آسیب‌شناسی حوزه هنری کشور پرداخت و بر برگزاری جلساتی به منظور تشریح و تببین تحولات اجتماعی استان در جهت تولید محتواهای فرهنگی، هنری مرتبط با نیاز روز جامعه و عرصه فرهنگ و هنر کشور و استان تأکید کرد.

تنظیم تفاهم‌نامه حوزه هنری با انجمن جامعه‌شناسان، تهیه پیوست فرهنگی اجتماعی، برنامه آموزشی و برنامه‌های اجرایی و نشست‌های علمی متناسب با حضور اساتید درون و برون استانی از جمله توافقات مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال