پنج شنبه 3 مهر 1399

ویژه برنامه «خیمه سلیمانی» تولید شد

محمد کرم اللهی
    -     کد خبر: 11664
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/21|16:57
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری لرستان از تولید ویژه برنامه «خیمه سلیمانی» که شامل آیتم‌های مختلفی متناسب با حال و هوای ایام عزاداری ماه محرم است خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد کرم‌اللهی با اعلام این مطلب افزود: در ایام عزاداری سالار شهیدان، در کنار سایر فعالیت‌های فرهنگی مذهبی در این حوزه، تولید و پخش ویژه برنامه مناسبتی در دستور کار قرار گرفت و برنامه‌ریزی‌ها در زمینه نحوه تولید و محتوای برنامه توسط کارشناسان در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: ویژه برنامه «خیمه سلیمانی» برنامه‌ای است که برای ۱۰ شب ماه محرم طراحی شده و شامل آیتم‌های مختلفی متناسب با حال و هوای ایام عزاداری در مدت زمان ۶۰ دقیقه از شبکه افلاک لرستان پخش خواهد شد.

کرم‌اللهی گفت: عزاداری و مداحی توسط هیئت‌های مذهبی استان در فضای باز و رعایت مسایل بهداشتی، معرفی هیئت‌ها و تاریخچه تأسیس، معرفی مداحان شهید، شعرخوانی، نشست‌های علمی پژوهشی با موضوع فلسفه قیام عاشورا و شهادت امام حسین (ع) با حضور اساتید و کارشناسان از جمله بخش‌های این برنامه خواهد بود.

وی افزود: به جهت اهمیت این برنامه و محتوایی آن و توجه به سطح کیفی و ساختارمند، تمامی قسمت‌های در نظر گرفته شده پیش از تولید مورد تحقیق و بررسی توسط تیم محتوایی شامل کارشناسان مربوطه و صاحب ایده قرار گرفته و نهایی می‌شود.

رئیس حوزه هنری لرستان گفت: به همین منظور کمیته‌های اطلاع‌رسانی، هنری، هماهنگی، علمی و پژوهشی، تدارکات و پشتیبانی این ویژه برنامه از هم‌اکنون تشکیل، و برنامه‌ریزی‌های لازم در حال پیگیری و انجام است.

وی یادآور شد: برای هر شب اجرای برنامه، قسمت‌های دیگری همچون شعرخوانی با موضوع عاشورا، معرفی کتاب، تولید آثار تجسمی توسط هنرمندان استان در قالب موضوعات دینی و انقلابی در نظر گرفته شده است.

کرم‌اللهی ادامه داد: صدا و سیما، شورای هیئت مذهبی و کانون مداحان لرستان و شهرداری خرم‌آباد، حوزه هنری را در تولید و اجرای برنامه یاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این حوزه هنری در تولید و ساخت چندین برنامه تلویزیونی از جمله ویژه برنامه «نبرد ماندگار» خاطرات رزمندگان عملیات حاج عمران با صدا و سیمای استان همکاری داشته افزود: بازخوردها و نحوه پیگیری و استقبال مردم نشان داد که برنامه بر دل و جان مخاطبان خوش نشسته است.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و هماهنگی لازم و همچنین با همکاری و مشارکت نهادهای فرهنگی، این ویژه برنامه نیز به‌صورت کیفی و تأثیرگذار تهیه، تولید و ارائه شود.

کرم‌اللهی در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت توجه به رعایت مسائل بهداشتی در زمینه پیشگیری از بیماری تصریح کرد: حضور هیئت‌ها به تعداد محدود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز فیلم‌برداری خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال