پنج شنبه 3 مهر 1399
امروز سه شنبه ۱۴ مردادماه؛

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره «نقالان علوی» به صورت زنده و مستقیم پخش می‌شود

چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر « نقالان علوی»
    -     کد خبر: 11622
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/14|13:51
آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) ساعت ۱۸:۳۰ امروز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه با پخش زنده از شبکه رادیویی رادیو نمایش، اپلیکیشن ایران صدا و صفحه اینستاگرامی رادیو نمایش برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روزرسانی هنر سنتی و دیرینه پرده‌خوانی، نقالی و حماسه‌خوانی (نعت و مناقب‌خوانی آل‌الله) در کشور، چهارمین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) را، هم‌زمان با دهه ولایت و امامت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) برگزار می‌کند.

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) ساعت ۱۸:۳۰امروز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه در رادیو تهران به نشانی میدان ۱۵خرداد(ارگ) جنب مسجد ارگ برگزار می‌شود. این مراسم همزمان به صورت زنده از شبکه رادیویی رادیو نمایش، اپلیکیشن ایران صدا و صفحه اینستاگرامی رادیو نمایش پخش می‌شود.

گفتنی است، بیش از ۳۰۰ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) رسید که از این میان ۳۷ اثر برای شرکت در جشنواره توسط هیئت انتخاب متشکل از علی ناری، دکتر امیر صادقی و استاد مهدی چایانی انتخاب شدند.

همچنین اردشیر صالح‌پور، محمدحسین ناصربخت، داود فتحعلی‌بیگی و علی ناری به عنوان داور ارزیابی نهایی آثار چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) را بر عهده داشتند.

چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) به‌صورت رقابتی در دو بخش میدانی و رادیویی در قالب هنر آیینی و کهن نقالی، پرده‌خوانی و حماسه‌خوانی(نعت و مناقب‌خوانی آل‌الله) با رعایت تمهیدات لازم جهت حفظ سلامتی برگزارکنندگان جشنواره و شرکت‌کنندگان از 4 مردادماه کار خود را آغاز و امروز به ایستگاه پایانی می‌رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال