سه شنبه 4 آذر 1399
«مهرواره شعر و داستان جوان سوره» در کجای مسیر است؟

پایان داوری‌ها، ضبط کارگاه‌های آموزشی

مهرواره شعر و داستان جوان سوره
    -     کد خبر: 11608
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/13|14:49
در حالی‌که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری حضوری «مهرواره شعر وداستان جوان سوره»، با اما و اگرهای بسیاری روبه‌روست، داوری آثار پایان‌یافته و راه‌یافته‌ها مشخص شده‌اند اما چگونگی برگزاری اختتامیه تا عادی شدن شرایط مبهم است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در حالی‌که هر ساله «مهرواره شعر و داستان جوان سوره» با نظم و ترتیب خاص و در زمان مشخص شده برگزار می‌شد، امسال به‌دلیل شیوع کرونا، برگزاری این جشنواره با دشواری روبه‌رو شده است؛ چرا که نه تنها براساس مصوبات «ستاد ملی مقابله با کرونا» امکان دور هم جمع شدن راه‌یافتگان و اساتید در یکی از استان‌های کشور و برگزاری کارگاه‌های آموزشی وجود ندارد، برگزاری مراسم اختتامیه نیز با دشواری‌های بسیاری روبه‌روست.

بخش شعر: داوری‌ها انجام شده است

یکی از دو بخش «مهرواره شعر و داستان جوان سوره»، بخش شعر است که بر اساس اظهارات مسئولان اجرایی، اشعار رسیده توسط اساتید باسابقه و مطرح شعر کشور داوری و اشعار برگزیده مشخص شده‌اند.

در مرحله بعد از داوری، از آنجا که امکان دعوت از راه‌یافتگان و شعرخوانی حضوری آن‌ها وجود ندارد، با تغییراتی که در روال برگزاری صورت گرفته است، اشعار توسط راه‌یافتگان خوانده شده و با کیفیت بالایی ضبط شده‌اند. داوران آثار نیز درباره اشعار توضیحاتی ارائه کرده‌اند که همگی این بخش‌ها بعد از ضبط، تدوین شده و آماده پخش به‌صورت مجازی است.

علاوه بر این، قرار است کارگاه‌های آموزشی نیز که به‌صورت گروهی و با حضور راه‌یافتگان برگزار می‌شد، امسال به‌صورت مجازی برگزار شود.

«شب شعر پیشکسوتان» بخش جذاب دیگری بود که هرساله در «مهرواره شعر و داستان جوان سوره» برگزار می‌شد و شاعران پیشکسوت کشور، تازه‌ترین سروده‌های خود را برای حاضران می‌خواندند که امسال این بخش برگزار نمی‌شود.

بخش داستان: پایان داوری و نقد داستان‌ها

در بخش «داستان»، اساتید مطرح و با سابقه داستان‌نویسی کشور، علاوه بر داوری آثار، داستان‌های برگزیده را نقد کرده و درباره آن‌ها صحبت کرده‌اند که نقدهای اساتید در این زمینه نیز به‌صورت ضبط شده در فضای مجازی ارائه خواهد شد.

اختتامیه: حضوری یا مجازی؟

یکی از مباحث مهم درباره «مهرواره شعر و داستان جوان سوره» امسال، برگزاری مراسم اختتامیه است که در آن از راه‌یافتگان- برگزیدگان- در دو حوزه شعر و داستان تقدیر می‌شود.

به‌دلیل شرایط ویژه شیوع کرونا، این بخش، بحث‌برانگیزترین بخش مهرواره امسال است؛ چرا که تاکنون دوبار برای برگزاری اختتامیه به‌صورت حضوری تصمیم گرفته شده است، اما به‌دلیل هماهنگی با مصوبات ستاد ملی کرونا، برگزاری مراسم به تأخیر افتاده و با توجه به شرایط قرمز کنونی، هنوز درباره برگزاری حضوری یا مجازی اختتامیه تصمیم قطعی گرفته نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال