دوشنبه 31 شهریور 1399
معاون صدای رسانه‌ ملی عنوان کرد:

«نقالان علوی» ویژه برنامه‌ای که از رادیو پخش می‌شود/ برپایی اختتامیه در رادیو تهران

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه‌ملی
    -     کد خبر: 11607
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/13|14:49
شاه‌آبادی معاون صدای رسانه‌ ملی، درباره برنامه‌های شبکه رادیویی نمایش در دهه ولایت گفت: رادیو نمایش نیز به مناسبت «دهه ولایت» سه کار ویژه دارد که یکی از آن‌ها جشنواره نقالان علوی است که از شنبه ۴ مردادماه از ساعت ۲۲ روی آنتن رفته است و تا ۱۴ مردادماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه‌ ملی، با تبریک دهه ولایت و امامت گفت: شبکه‌های رادیویی همسو با سایر بخش‌های رسانه‌ ملی در راستای ایجاد فضایی شاد و امیدآفرین و تعمیق و گسترش معارف دینی و خودشناسی و ولایت‌پذیری در میان شنوندگان برنامه‌هایی در قالب‌ها و ساختارهای متنوع در دهه ولایت و امامت تدارک دیده‌اند.

وی با اشاره اینکه محورهای محتوایی و ملاحظات برنامه‌سازی، متناسب با مأموریت شبکه‌های رادیویی و برای ایجاد انسجام، هماهنگی محتوایی و اثربخشی مؤثر در پرداختن به این مناسبت است، تصریح کرد: نقش و جایگاه ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی در تقویت وحدت و وفاق ملی، نقش و جایگاه غدیر در وحدت و بصیرت‌افزایی امت اسلامی، بررسی عبرت‌های واقعه غدیر برای جامعه امروز، بررسی موضوع خانواده و اصول تربیتی در نهج‌البلاغه، بررسی آیات ولایت و روایات و احادیث متقن در این خصوص، بررسی سبک زندگی اسلامی با توجه به آموزه‌های نهج‌البلاغه، مسئله ازدواج و پیوند زناشویی و شاخص‌های ازدواج مناسب، فرهنگ غدیر و بررسی دعای عرفه، از جمله محورهای موضوعی است که در برنامه‌های رادیویی این ایام مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شاه‌آبادی درباره برنامه‌های شبکه رادیویی نمایش در دهه ولایت گفت: رادیو نمایش نیز به مناسبت «دهه ولایت» سه کار ویژه دارد که  یکی از آن‌ها جشنواره نقالان علوی است که از شنبه ۴ مردادماه از ساعت ۲۲ روی آنتن رفته است و تا ۱۴ مردادماه ادامه خواهد داشت. در این جشنواره با مشارکت حوزه هنری و رادیو نمایش، مسابقه بین نقالان با موضوع ولایت برگزار می‌شود. یکی از ویژگی‌های این برنامه داوری اساتیدی چون داوود فتحعلی بیگی و محمدحسین ناصربخت و اردشیر صالح‌پور است.

گفتنی است، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روزرسانی هنر سنتی و دیرینه پرده‌خوانی، نقالی و حماسه‌خوانی (نعت و مناقب‌خوانی آل‌الله) در کشور، چهارمین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) را، هم‌زمان با دهه ولایت و امامت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) برگزار می‌کند.

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه در رادیو تهران به نشانی میدان ۱۵خرداد(ارک) جنب مسجد ارک برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال