یکشنبه 19 مرداد 1399

برگزاری نمایشگاه مجازی نقاشی در خوزستان

نمایشگاه مجازی نقاشی
    -     کد خبر: 11602
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/12|16:27
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری خوزستان، نمایشگاه مجازی مجموعه آثار نقاشی تجربی «فاطمه حاجی‌ور» برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبریب حوزه هنری، محمد باوی‌زاده مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان، از برگزاری نمایشگاه مجازی مجموعه آثار نقاشی تجربی «فاطمه حاجی‌ورمیرقائد» خبر داد.

باوی‌زاده تصریح کرد: حاجی‌ور متولد ۱۳۵۷ و دانش‌آموخته تجربی نقاشی است و نزدیک به ۱۵ سال است با تکنیک نقاشی سرعتی و برداشت رنگ فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه مجموعه آثار این هنرمند در این نمایشگاه شامل ۱۵ اثر در ابعاد مختلف با موضوع آثار و تکنیک آثار باستانی و سرعتی طبیعت بی‌جان است افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی تکنیک برداشت رنگ است.

باوی‌زاده تصریح کرد: در خوزستان تنها خانم حاجی‌ور است که با تکنیک قیر و رنگ روی بوم کار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تکنیک قیر و رنگ روی بوم نزدیک به نقاشی سه‌بعدی بوده و زمان‌بر است، ولی تکنیک ماندگاری خواهد بود که نیاز است روی این فضا کار شود و مجموعه آثار خوبی را خلق کرد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان ابراز امیدواری کرد، پس از گذر از شرایط کرونا بتوانیم کارگاه‌های آموزشی در خصوص این تکنیک برگزار کنیم و اذعان داشت: در حال حاضر امکان برگزاری کارگاه‌های حضوری وجود ندارد و تنها به برگزاری نمایشگاه مجازی و معرفی هنرمندان می‌پردازیم.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت‌های مختلف مجموعه آثاری از هنرمندان را در قالب نمایشگاه مجازی برگزار می‌کنیم یادآور شد: یکی از مجموعه آثاری که آماده شده، نمایشگاه پوستر به مناسبت عید غدیر است؛ همچنین هنرمندانی در حوزه‌های مینیاتور و عکس برای برپایی نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به سایت حوزه هنری به آدرس www.artkhuzestan.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال