پنج شنبه 3 مهر 1399

پویش ملی «دف، نوای رحمت» برگزار می‌شود

امین مرادی
    -     کد خبر: 11594
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/11|13:10
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان کردستان، از برگزاری پویش ملی «دف، نوای رحمت» در بستر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی ضمن تبریک ایام ذی‌الحجه و فرارسیدن عیدین سعید قربان و غدیر اظهار کرد: حوزه هنری کردستان با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در راستای توجه به اعتلای موسیقی عرفانی دف و با توجه به وضعیت و شرایط حاکم بر کشور به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، پویش ملی «دف، نوای رحمت» را برگزار می‌کند.

وی ضمن اشاره به برگزاری ۹ دوره جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» به میزبانی حوزه هنری استان کردستان، افزود: متأسفانه شیوع ویروس کرونا در دنیا، تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری را دستخوش تغییر قرار داد و به همین دلیل در سال جاری امکان برای برگزاری دوره دهم جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» وجود نداشت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، پویش ملی «دف، نوای رحمت» راه‌اندازی شده و تمامی علاقه‌مندان به این ساز عرفانی در سراسر کشور و حتی کشورهای منطقه می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

وی افزود: این پویش در راستای توجه به مطالبه دف‌نوازان راه‌اندازی شده و انتظار داریم که مورد توجه و استقبال خوبی نیز قرار گیرد.

مرادی به بخش‌های مختلف این پویش اشاره کرد و یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند در سه بخش تک‌نوازی، گروه‌نوازی و مولودی‌خوانی آثار خود را در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه اینستاگرام با هشتک‌های معرفی شده از سوی حوزه هنری استان کردستان منتشر کنند.

وی ضمن اشاره به مقررات عمومی شرکت در این پویش ملی، عنوان کرد: ویدئوی دف‌نوازی باید به صورت افقی باشد. در بخش تک‌نوازی حداکثر زمان اجرا سه دقیقه و برای دو بخش گروه‌نوازی و مولودی‌خوانی حداکثر زمان اجرا هفت دقیقه است. شرایط سنی برای حضور در این پویش ملی وجود ندارد و تمامی علاقه‌مندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

مرادی با اشاره به دیگر مقررات حضور در این پویش ملی، گفت: علاقه‌مندان برای حضور در پویش باید صفحه اینستاگرام حوزه هنری و مؤسسه سپهر سوره هنر را دنبال کنند. استفاده از اشعار فاخر در راستای حماسه ملی و وحدت ملی در اولویت داوری قرار خواهند گرفت. شرکت‌کننده در این پویش باید اثر خود را در صحفه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کند که البته لازم است صحفه شرکت‌کننده در اینستاگرام خصوصی نباشد.

وی منشن کردن (قراردادن) نام کاربری حوزه هنری کردستان و سپهر سوره هنر در زیر پست منتشر شده را ضروری دانست و افزود: برای دسترسی بهتر به آثار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، شرکت‌کنندگان باید در زیر پست منتشر شده از هشتک‌های #دف_نوای_رحمت، #حوزه_هنری_کردستان، #حوزه_هنری، #مرکز_موسیقی_حوزه_هنری و #سپهر_سوره_هنر استفاده کنند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: علاقه‌مندان از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ مردادماه فرصت دارند که آثار خود را در پویش ملی «دف، نوای رحمت» شرکت دهند.

وی با اشاره به اهدا جوایز نفیس نقدی به آثار برتر، اظهار کرد: با رأی هیئت داوران در هر بخش تک‌نوازی، گروه‌نوازی و مولودی‌خوانی سه اثر برگزیده انتخاب و با اهدا جایزه نقدی و لوح تقدیر تجلیل می‌شوند.

وی به دیگر جوایز حضور در پویش ملی «دف، نوای رحمت» اشاره کرد و گفت: به سه اثر برتر مردمی در سایت آپارات جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود. همچنین به سه اثری که بیشترین بازدید در اینستاگرام را داشته باشند، جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود.

مرادی در پایان عنوان کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 33243624 و 33243479 با پیش شماره 087 تماس بگیرند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال