سه شنبه 21 مرداد 1399

حجت‌الاسلام حاتمیان: توجه به هنر و فرهنگ و تقویت آن یک سرمایه‌گذاری بسیار مهم است

حجت‌الاسلام حاتمیان
    -     کد خبر: 11583
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/8|13:15
سرویس : استانها
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با حضور در حوزه هنری شهرستان بیجار با رئیس و کارکنان این دفتر دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با حضور در حوزه هنری شهرستان بیجار با رئیس و کارکنان حوزه هنری دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با پراهمیت خواندن نقش و جایگاه حوزه هنری در ترویج فرهنگ و هنر اسلامی گفت: در طول ۴ دهه گذشته شاهد نقش‌آفرینی ارزنده حوزه هنری در ارتقای شاخص‌های هنر اسلامی در کشور بوده‌ایم که باید با تلاش و همسو با گام دوم انقلاب، این نقش‌آفرینی بیش از پیش تقویت شود.

حاتمیان با اشاره به پیشینه تاریخی شهرستان بیجار افزود: وجود بزرگان هنر و فرهنگ در دوره‌های تاریخی در این شهرستان و همچنین حضور هنرمندان نام آشنایی که هم اکنون در عرصه‌های مختلف هنری در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند و استعدادهای شگرفی که در این شهرستان حضور دارند، از نقاط قوت و پتانسیل‌های ارزشمندی است که باید به‌صورت ویژه در جهت اعتلای هنر انقلابی و اسلامی از آن بهره‌برداری کرد.

وی تصریح کرد: در استان با برنامه‌ریزی بسیار خوبی که جهت تقویت زمینه‌های همکاری فی مابین حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی در حال انجام است، ان‌شاء‌الله زمینه تقویت برنامه‌های مد نظر هنری و فرهنگی در سطح استان و علی‌الخصوص شهرستان بیجار را در آینده‌ای نزدیک شاهد خواهیم بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان بر نقش نیروی انسانی در پیشبرد برنامه‌های مد نظر تأکید کرد و با اشاره به انتصاب خضری به عنوان رئیس حوزه هنری بیجار افزود: امید است که با تعامل و ارتباط سازنده با هنرمندان و بهره‌گیری از تجربیات ارزنده سالیان متمادی فعالیت در عرصه هنر و فرهنگ شاهد رونق بیش از پیش در حوزه هنر و فرهنگ این شهرستان در تمامی عرصه‌ها به‌ویژه در بخش تولید آثار هنری باشیم.

در این دیدار خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار با قدردانی از همکاری‌های بسیار خوب و ارزنده سازمان تبلغات اسلامی در زمینه‌های مختلف ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته گفت: در طول این چند سال خوشبختانه با حمایت‌های بسیار خوب حوزه هنری استان کارهای ارزنده‌ای در بخش‌های مختلف در بیجار صورت گرفته است.

وی در این خصوص گفت: ساخت و آغاز به کار سینما آزادی بیجار که هم اکنون با استقبال بسیار خوبی که از آن شده و در حال تبدیل به سه سالن سینمایی است از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در کمترین زمان ممکن با بهترین امکانات توسط حوزه هنری به انجام رسیده و به مرکزی مهم جهت برگزاری برنامه‌های مختلف هنری و فرهنگی در شهرستان تبدیل شده است.

رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار افزود: افتتاح گالری مهر در جنب سینما آزادی، برگزاری جشنواره استانی تئاتر ماه –وتار و قرار دادن دبیرخانه دائمی این جشنواره در بیجار، مشارکت و همکاری در برگزاری شش دوره جشنواره ملی فیلم و عکس «قاب شیدایی» ویژه ایام محرم، تولید چندین عنوان کتاب از شاعران و نویسندگان بیجاری، برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی با حضور هنرمندان شاخص استان و کشور، توجه جدی به موضوع فرهنگ و مطالعات پایداری و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان دوران انقلاب و دفاع مقدس، برگزاری چندین دوره شب خاطره و تولید چندین فیلم کوتاه و حمایت از هنرمندان بخش‌های مختلف با برگزاری نمایشگاه‌های هنری و...، از دیگر اقدامات حوزه هنری در شهرستان بیجار عنوان کرد.

وی توجه به هنر و فرهنگ و تقویت آن را یک سرمایه‌گذاری بسیار مهم عنوان کرد و تصریح کرد: امیدواریم با توجه و اهتمامی که در دوره جدید فعالیتی حوزه هنری در زمینه تقویت جنبه‌های همکاری و تعامل بیشتر با سازمان تبلیغات اسلامی به‌وجود آمده است، شاهد شکوفایی و گسترش روزافزون هنر و فرهنگ این شهرستان هنرمندپرور باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال