شنبه 18 مرداد 1399

دوره مجازی آموزش نویسندگی و داستان‌نویسی برگزار می‌شود

دوره مجازی آموزش نویسندگی و داستان‌نویسی بوشهر
    -     کد خبر: 11582
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/8|13:15
سرویس : استانها
حوزه هنری بوشهر، اولین دوره مجازی آموزش «نویسندگی و داستان‌نویسی» را با حضور بیژن کیا، نویسنده و منتقد برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مدرس کارگاه نویسندگی و داستان‌نویسی حوزه هنری با اشاره به هدف برگزاری این دوره خاطرنشان کرد: امروزه دنیا در بستری پرتنش، پیچیده و پرشتاب از روابط انسانی، تعامل با محیط طبیعی و تکنولوژیک شکل می‌گیرد و به‌همین دلیل انسان معاصر نیاز دارد گاهی به خلوتی خودخواسته و آرام‌بخش پناه ببرد و چه خلوتگاهی بهتر از یافت مجال و کنجی برای خواندن و نوشتن؟

بیژن کیا افزود: بی‌گمان حضور در کارگاه داستان‌نویسی فرصتی فراهم می‌کند تا ضمن ذوق‌آزمایی ادبی بتوانیم توانایی تولید محتوا و بیان احساسات و اندیشه‌های خود را افزایش دهیم.

وی یادآور شد: مشارکت در چنین کارگاه‌هایی شجاعت قلم‌فرسایی و اندیشه‌ورزی را دو چندان می‌کند.

کیا با بیان اینکه فرازهای عمده این کارگاه بر شناخت عناصر بنیادین داستان‌نویسی برقرار است، بیان کرد: ایده‌پردازی، طرح و پیرنگ، روایت، شخصیت‌پردازی، فضاسازی و مهارت دیالوگ‌نویسی از سرفصل‌های این دوره است.

وی افزود: این دوره ۱۰ جلسه، به مبانی و اصول داستان‌نویسی اختصاص دارد، به همین دلیل اصلی‌ترین مخاطبان آن نوقلمان و نویسندگانی هستند که می‌خواهند داستان‌نویسی را اصولی و مبنایی بیاموزند.

کیا با بیان اینکه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر در سال گذشته نیز دوره نویسندگی و داستان‌نویسی را برگزار کرده است، تأکید کرد: در جلسه اول از هنرجویان تعیین سطح گرفته می‌شود و برای نویسندگانی که با مباحث اولیه آشنایی دارند، مباحث تکمیلی و نقد و بررسی آثارشان ارائه خواهد شد.

دوره مجازی آموزش «نویسندگی و داستان‌نویسی» از روز پنجشنبه ۱۶ مردادماه، به مدت ۱۰ جلسه برگزار خواهد شد و آخرین مهلت ثبت‌نام ۱۴ مردادماه است.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند از طریق شماره ۰۷۷۳۳۳۲۹۰۵۱ و یا شماره ۰۹۱۷۱۷۳۱۹۴۱ و همچنین از طریق صفحه رسمی اینستاگرام حوزه هنری به آدرس artbushehr اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال