شنبه 18 مرداد 1399

شاعر پیشکسوت مازندرانی بر اثر کرونا درگذشت

رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی
    -     کد خبر: 11577
    -     تاريخ انتشار : 1399/5/6|16:40
سرویس : استانها
رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی، شاعر و پژوهشگر عرصه فرهنگ و ادب بومی مازندران، یکشنبه ۵ مردادماه درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شاعر و پژوهشگر عرصه فرهنگ و ادب بومی مازندران، یکشنبه ۵ مردادماه درگذشت.

رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی، از مدیران سابق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های مازندران و یکی از فعالان فرهنگی باسابقه در این استان که به‌دلیل وخامت حالش پس از ابتلا به کرونا از چند روز پیش در بیمارستان حکمت ساری بستری شده بود، پس از انتقال به بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر در سن ۶۵ سالگی درگذشت.

گفتنی است کتاب شعر «جان مار»(مادر جان) اثر مهم ادبی مازندرانی مرحوم حسن‌پور محصول همکاری وی با واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران بوده است که با تخلص «تنها سوادکوهی» در سال ۱۳۹۳ به چاپ رسید.

زنده‌یاد حسن‌پور از پیشگامان فعالیت‌های ادبی در قالب انجمن‌ها در مازندران بود و در بسیاری از شهرستان‌ها طی بیش از چهار دهه فعالیت فرهنگی‌اش تلاش کرد تا استعدادهای ادبیات و شعر را پرورش دهد. وی با خلق آثار شعری و مقالات پژوهشی و حضور در رویدادهای فرهنگی هنری داخل و خارج از کشور در ردیف چهره‌های ماندگار فرهنگی ادبی استان قرار داشت.

پیکر آن هنرمند نام آشنای مازندرانی امروز در امامزاده لوسر شهرستان زیرآب به خاک سپرده شد.

پیام تسلیت رئیس حوزه هنری مازندران در پی درگذشت شاعر پیشکسوت استان

مهدی معصومی گرجی در پی درگذشت «رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی» پیام تسلیتی صادر کرد که به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

به‌راستی که فراق هنرمند فرهیخته، استاد «رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی» غمی سنگین است چنان که از سینه «بیرون نمی‌توان کرد الا به روزگاران». هم او که سالیان متمادی از عمر با برکت خود را در راه اعتلای فرهنگ و ادبیات بومیِ دیار نام‌آورانی همچون «امیر پازواری»، «نیما یوشیج» ، «سلمان هراتی» و... سپری کرد.

مطمئناً خاطره او که قلم همت به جوهر عشق آمیخت و بر صفحه روزگار، صفای اهالی دیار علویان را به ثبت رسانید، در ذهن مردمان قدرشناس این خطه هنرپرور جاودان خواهد ماند.

اینجانب به نمایندگی از طرف هنرمندان و کارکنان حوزه هنری استان مازندران، این ضایعه دردناک را به خانواده محترم آن مرحوم و مردمان فرهنگ‌دوست و جامعه هنری استان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای بازماندگان شکیبایی و آرامش و برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی مسئلت دارم. روحش شاد و یادش گرامی

شایان ذکر است که «رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی» یکی از فعالان فرهنگی ادبی استان به دلیل وخامت حالش پس از ابتلا به کرونا از چند روز پیش در بیمارستان حکمت ساری بستری شده و پس از انتقال به بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر در سن ۶۵ سالگی درگذشت.
 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال