شنبه 18 مرداد 1399

ناظری: نگاه دین حکومت بر دل‌هاست/ حجت‌الاسلام سهرابی: تولید هنری خوب و الگوی رفتاری خاص را به هنر ماندگار تبدیل کنیم

ناظری حجت الاسلام سهرابی
    -     کد خبر: 11536
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/30|14:17
سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران گفت: ابزار هنر بهترین شیوه برای ارائه مطلوب و دوست‌داشتنی محتواهای ناب اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های متعدد برای فعالیت‌های فرهنگی و دینی گفت: باید ظرفیت میدانی فراهم کرد، این ظرفیت اصلا نبوده است و ما از صفر آغاز کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: نگاه ما بیشتر تبلیغی و اعزام مبلّغ بوده، اما گفتیم نیاز است که زیرساخت شبکه‌ای ایجاد کنیم که ارتباط‌ها متناسب با آن ایجاد شود. با همین نگاه برای استادان میدان اقدام و اثرگذاری ایجاد کردیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با بیان این مطلب که ما در سازمان تبلیغات کارشناس تخصصی کودک و نوجوان نداریم، گفت: ما این فرایند را مردمی کردیم و به شبکه‌ها سپردیم تا ارتباط را از کف میدان برقرار کنند. با این شیوه گروه‌های مختلف همدیگر را پیدا می‌کنند و این فرصت بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

حجت‌الاسلام سهرابی با تأکید بر این مطلب که باید در پهنه‌های استان تهران نیروهای مستقر و کارشناس قرار داد گفت: متأسفانه سطح حضور ما به تناسب نیاز و جمعیت پایین است و باید برای این موضوع برنامه‌ریزی کرد.

وی توضیح داد: در بسیاری از بازدیدها در شهرستان‌های تهران، از ما هم خواسته بودند که حوزه هنری در آن جا دایر شود. ظرفیت موجود است و باید زمینه حضور بیشتر شود. این را بچه‌ها و خانواده‌ها از ما خواستند. این موضوع را به آقای قمی هم بارها در بازدیدها اعلام کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران ادامه داد: تهران چون هر شهرستانش به اندازه یک استان است می‌شود به ظرفیت پهنه‌های شهرستانی هم فکر کرد و حوزه هنری را گسترش داد. امکانات در تهران بسیار زیاد است و ما باید بخشی از امکانات را به شهرستان‌ها ببریم.

وی در خاتمه گفت: به نظر من با توجه به ظرفیت هنری حوزه هنری کودک و نوجوان از یک سو و شبکه‌های میدانی گسترده ما در تهران و شهرستان‌های اطراف، اگر تولید هنری خوب و الگوی رفتاری خاص داشته باشیم می‌توان آن را به تولید هنری ماندگار تبدیل کنیم و تعداد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان را جذب کنیم.

نگاه دین حکومت بر دل‌هاست

حجت‌الله ناظری سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان نیز در این دیدار گفت: در مهندسی فرهنگی، توجه به قرآن اولویت دارد. قطعا نگاه دین حکومت بر دل‌ها و تحقق اهداف فرهنگی است. از طرفی توسعه فرهنگی توسعه پایدار است.

ناظری تأکید کرد: تحولات خیره‌کننده فناوری اطلاعات و فضای مجازی و ارتباطات بر پایه شبکه‌های اجتماعی، معنا و مفهوم مرزهای جغرافیایی را دستخوش تغییر کرده است و فهم جدیدی از مرزهای فرهنگی را به وجود آورده است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین شکل‌های ارائه نوین، استفاده از ابزار هنر برای ارائه مطلوب و دوست‌داشتنی محتواهای ناب اسلام است.

ناظری گفت: مخاطب ما در شهرستان‌ها بسیار زیاد است. ما برنامه‌های زیادی را برگزار کردیم که بیشترین استقبال در شهرستان‌های اطراف تهران بوده است.

وی تأکید کرد: ما در بحث کودک بر ارتباط با والدین تمرکز کردیم. به عنوان مثال در حوزه اقتصاد؛ متأسفانه در این سال‌ها اقتصاد روی زمین مانده است و در حوزه کودک و نوجوان اصلا اتفاقی در این بخش نیفتاده است.

ناظری ادامه داد: در عرصه جهانی دیدیم آن‌ها که حرفی دارند در سال‌های اول به سراغ کودکان و مادرها رفتند. آموزش‌ها روی کودک نوجوان و مادرهاست و کمپانی‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کردند. ما نیز تمرکزمان بر کودکان و مادران است و صد البته جای خالی شرکت‌های بزرگ در فعالیت فرهنگی خالی است که باید این نقص برطرف شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال