یکشنبه 19 مرداد 1399

چلچله‌خوانی خنیاگران فارس در چهل سالگی دفاع مقدس

مهدیا علیزاده
    -     کد خبر: 11518
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/28|15:33
سرویس : استانها
کارشناس مسئول موسیقی حوزه هنری فارس، از تولید آلبوم سرود «چلچله‌خوانی» شامل سرودهای حماسی و انقلابی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارشناس مسئول موسیقی حوزه هنری فارس گفت: در چهل سالگی حماسه بزرگ دفاع مقدس، آلبوم سرود «چلچله‌خوانی» به پیشگاه حماسه‌سازان هنر بزرگ دفاع و مقاومت نقدیم خواهد شد.

مهدیا علیزاده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: فضای خاص ناشی از بیماری کرونا فضایی به وجود آورده که به جای برنامه اجرایی سراغ فضای مجازی و تولید محصول برویم.

وی افزود: آلبوم سرود «چلچله‌خوانی» شامل سرودهای حماسی و انقلابی است که در واحد موسیقی حوزه هنری فارس تولید شده و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان منتشر خواهد شد.

کارشناس مسئول موسیقی حوزه هنری فارس ادامه داد: در این آلبوم اشعاری از سیدمحمدامین جعفری حسینی، غلامرضا کافی، عظیم زارع، قاسم صرافان، میلاد عرفان‌پور، هادی فردوسی و هاشم کرونی توسط گروه‌های مصباح الهدی و طاها از لارستان، ثامن الائمه (بچه‌های آباده)، شعله نی‌ریز و نیایش شیراز اجرا شده است.

علیزاده گفت: آهنگسازی و تنظیم این قطعات را هنرمندانی چون محمد شادفر، نادر کامرانی، محسن ناحی، علیرضا نیک‌خو، بهنام محمدبیگی و حمیدرضا باقری بر عهده داشته‌اند که عمدتا از چهره‌های توانمند عرصه موسیقی و سرود استان هستند.

وی در پایان اظهار داشت:حوزه هنری فارس ۳ اثر دیگر نیز تولید کرده که امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آتی همه این آثار را به سمع و نظر مخاطبان فهیم موسیقی فارس برسانیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال