شنبه 18 مرداد 1399

بهادرانی: ظرفیت‌های جدید فناوری می‌تواند در عرصه هنر کارآمد باشد

طهمورث بهادرانی
    -     کد خبر: 11510
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/24|15:57
سرویس : استانها
رئیس انجمن نقاشان اصفهان معتقد است: تاکنون بخشی از ظرفیت‌های جدید فناوری در زمینه ارتباطات جمعی مورد غفلت واقع شده است. ظرفیت‌هایی که می‌تواند در عرصه هنر بسیار کارآمد عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، طهمورث بهادرانی که دارای کارشناسی ارشد نقاشی است و سی سال است در این زمینه در اصفهان فعالیت می‌کند. وی با اشاره به اینکه کرونا در واقع شکل برنامه‌های آموزشی را تغییر داده و نشست‌های هنری و نمایشگاه‌های حضوری را تعطیل کرده است عنوان کرد: ما در زمینه فعالیت‌های حضوری و تعاملی همچنان در آینده با مشکل روبه‌رو خواهیم بود و این هشتاد درصد فعالان هنر در اصفهان را دربرمی‌گیرد.

وی ادامه داد: امروزه کرونا سبب شده برخی از فعالیت‌های حضوری هنری تعطیل یا محدود شود، اما این امر باعث شد که به شکل‌ها و روش‌های دیگر ارتباط فکر کنیم و برخی را هم تجربه کنیم به‌خصوص در فضای مجازی.

وی با اشاره به لزوم آماده‌سازی زیرساخت‌هایی که بیشتر فناوری‌محور هستند تصریح کرد: باید بستر عرضه مناسب را ایجاد کرد تا نمایش و فروش آثار و تعاملات هنری به شکل مجازی بهتر صورت گیرد.

رئیس انجمن نقاشان اصفهان تأکید کرد: شیوع بیماری کرونا فرصت اندیشیدن به روش‌های جدید عرضه آثار و تعامل با مخاطب و چالش تازه انسان با ضعف علم و رفتار را خلق کرده است.

بهادرانی گفت: بدیهی است که پدیده نادری که این روزها جهان را درگیر کرده، تأثیرات فراوانی را در زمینه‌های فرهنگی هنری، اجتماعی و اقتصادی و .....خواهد گذاشت و هنرمندان نیز در این بازه زمانی نگاه جدیدی به پیرامون خود خواهند کرد که قابل تأمل خواهد بود و به‌طور طبیعی به شکل‌گیری آثاری منتج خواهد شد که می‌توان برای در میان نهادن این تجربه‌ها راهکاری با شرایط کنونی تعریف کرد و فضایی مناسب با آن ساخت تا به گفت‌وگویی تازه بیانجامد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال