پنج شنبه 16 مرداد 1399

تدوین سلسله نشست‌های خوش‌نویسی «ستایش مفاهیم» در قالب کتابچه

آیین تجلیل از استادان سلسله نشست‌های خوش‌نویسی «ستایش مفاهیم»
    -     کد خبر: 11490
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/21|17:10
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری خراسان شمالی گفت: گفت‌وگوها و مباحث سلسله نشست‌های خوش‌نویسی «ستایش مفاهیم» در قالب کتابچه تدوین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری خراسان شمالی در آیین تجلیل از استادان سلسله نشست‌های خوش‌نویسی «ستایش مفاهیم»، با اشاره به رویکرد و سلسله مباحثی که در حوزه زیباشناختی، انگاره‌ها و مخاطب‌شناسی و روان‌شناختی هنر در سال گذشته دنبال شد، از این که این حرکت، اتفاق خوبی را در حوزه اندیشه‌ای و گفتمانی هنر اسلامی با رویکرد خوش‌نویسی رقم زد، سخن گفت.

نمازی خوش‌نویسی را هنری دارای ساختار دینی و پیشینه اسلامی بیان و تصریح کرد: این هنر با حال و هوای ایرانی و اسلامی از جهت اندیشه‌ای کم‌تر در سطح استان و کشور بدان پرداخته شده است و نیاز داریم به مباحث گفتمانی و اندیشه‌ای در زمینه هنر، فلسفه هنر و مبانی هنر.

وی با بیان اینکه سلسله گفت‌وگوها ادامه پیدا خواهد کرد و البته باید دید با این وضعیت امکان برگزاری حضوری این سلسله نشست‌ها وجود دارد، تصریح کرد: نیت ما این است سلسله مباحث را با رویکرد کاملا مشخص شده و با نگاه بین‌رشته‌ای و مباحث روز هم‌چون کارکردهای هنر و اقتصاد هنر ادامه دهیم که به‌طور حتم منجر به تولید خواهد شد.

گفتنی است،‌ در این آیین از ۵ تن از استادان این عرصه، حسن روشان، احمد مرجانی، خلیل رستمی، حمید مقدادی و فاطمه خیابانی‌مقدم تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال