پنج شنبه 16 مرداد 1399

ناصری: روند رشد ادبیات کودک و نوجوان لاک‌پشتی بوده است

علی ناصری
    -     کد خبر: 11477
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/18|16:13
سرویس : استانها
علی ناصری نویسنده حوزه کودک و نوجوان گفت: انتظار می‌رود حوزه هنری در راستای توانمندسازی استعدادهای شهرستانی گام بردارد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علی ناصری با بیان این مطلب اظهار کرد: بنده فعالیتم را از سال 1369 آغاز کردم؛ در این مدت حدود ۲۲ عنوان کتاب به چاپ رساندم و چندین کتاب دیگر نیز در حال چاپ است؛ از این کتاب‌ها می‌توان به مجموعه داستان «سه‌شنبه بازار»، «بچه‌ای که نبود»، رمان «بایقوش» و چندین کتاب دیگر نام برد که برخی از این کتاب‌ها توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ رسیده است.

وی با بیان اینکه در این سال‌ها جوایز متعدد ادبی دریافت کرده است، ادامه داد: جایزه کتاب سال تبریز، نامزد کتاب سال، تقدیری جایزه خاتم الانبیا (ص)، جایزه اول جشنواره مطبوعات، نامزد جایزه فصل و چندین عنوان دیگر را در این کسب کرده‌ام و همچنین تعدادی از کتاب‌ها به زبان‌های مختلف دنیا از جمله چینی، کره‌ای، ایتالیایی و انگلیسی ترجمه شده است.

نویسنده حوزه کودک و نوجوان در آذربایجان شرقی با بیان اینکه روند رشد ادبیات کودک و نوجوان در این سال‌ها لاک‌پشتی بود، اظهار کرد: اینکه روند تعالی این ادبیات همچون حرکت یوزپلنگ نبوده دلایل متعددی دارد که شاید مهم‌ترین دلیل این مسئله، دولتی بودن آن است. البته گوهرهای درخشانی هم در این میان دیده می‌شود که سینه به سینه ادبیات جهان پیش می‌رود.

ناصری همچنین ادامه داد: همین که زنجیر دولتی بودن را از دست و پای ادبیات باز کنند کار خیلی مهمی را انجام دادند.

وی در ادامه ضمن قدردانی از عملکرد حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: امیدوارم حوزه هنری استان جهت راه‌اندازی کارگاه‌ها و کلاس‌های تخصصی در شهرستان‌های استان اقدامات مؤثری صورت دهد و در راستای توانمندسازی استعدادهای شهرستانی گام مهمی بردارد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال