پنج شنبه 16 مرداد 1399

مرادی: چاپ و انتشار بیش از ۱۰ عنوان کتاب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کردستان

مرادی
    -     کد خبر: 11470
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/18|11:12
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان حمایت و تقویت ادبیات کودک و نوجوان را یکی از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار این حوزه در سطح استان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری کردستان ضمن تبریک ۱۸ تیرماه که به نام روز ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است، گفت: توجه و حمایت از ادبیات کودک و نوجوان یکی از زیرساخت‌های مهم برای آشنایی نسل کودک و نوجوان ما با ادبیات این مرز و بوم است.

وی با اشاره به اهمیت تولید اثر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، عنوان کرد: توجه به ترغیب فرزندان به کتاب‌خوانی از همان سنین کودکی نقش بسزایی در شکل‌گیری آینده آن‌ها خواهد داشت که این موضوع ضمن پیوند ناگسستنی آنان با فرهنگ مطالعه و دانش‌افزایی، تأثیر انکارناپذیری را بر تعالی جامعه و توسعه کشور خواهد داشت.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در راستای اهمیت این موضوع، حوزه هنری انقلاب اسلامی یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های خود در طول سال را حمایت از فعالیت‌های هنری کودکان و نوجوانان قرار داده و توجه به موضوع ادبیات برای این سنین همواره در اولویت کار قرار گرفته است.

وی به فعالیت‌ها و اقدامات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در این بخش اشاره کرد و یادآور شد: طی چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در حوزه هنری استان کردستان صورت گرفته که چاپ و انتشار بیش از ۱۰ عنوان کتاب از آن جمله است.

مرادی افزود: در کنار چاپ این آثار تولید شده در قالب حمایت از هنرمندان حوزه کودک و نوجوان استان از آثار منتشر شده توسط این هنرمندان در قالب خرید بخش از آثار و توزیع در بین جامعه هدف اقدام شده است.

وی به فعالیت‌های در دست اقدام در حوزه ادبیات کودک و نوجوان از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اشاره کرد و گفت: هم اکنون دو عنوان کتاب شعر مرتبط با کودک و نوجوان در مرحله چاپ است که ان شاءالله به‌زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در این زمینه افزود: کتاب شعر کودک با عنوان «راسی ریویی فره زان» اثر دکتر هادی یوسفی با اخذ مجوزهای لازم تا دو ماه آینده چاپ و روانه بازار نشر می‌شود.

وی به دیگر اثر تولیدی و در دست چاپ حوزه هنری استان کردستان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: کتاب «سلطان قطره‌های آب» اثر مازیار حسنعلی نیز بعد از کارشناسی اولیه در نیمه دوم سال جاری چاپ و روانه بازار خواهد شد.

مرادی به دیگر فعالیت‌های در دست اقدام حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اشاره کرد و افزود: در کنار این دو اثر چهار عنوان کتاب شعر کودک دیگر نیز در مرحله  کارشناسی و اخذ مجوزهای لازم قرار گرفته است.

وی اولویت اصلی حوزه هنری در بخش ادبیات کودک و نوجوان را توجه به مسائل سبک زندگی ایرانی اسلامی، اخلاق، خانواده، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: حوزه هنری در راستای تقویت این بخش از صاحبان آثاری که در این حوزه اقدام به چاپ کتاب کنند در حد توان و امکانات حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه کودک و نوجوان در بخش‌های مختلف از جمله آموزشی به خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان اشاره کرد و افزود: سال گذشته به همت هنرمندان عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری کردستان در بخش کودک و نوجوان، ضمن توجه به آموزش علاقه‌مندان این بخش، تصویرسازی چندین عنوان کتاب شعر کودک را با بهره‌مندی از مؤلفه‌های بومی به انجام رسانده‌اند که پس از چاپ مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال