جمعه 9 آیان 1399

سلیمانی: باشگاه تئاتر تجربه، به‌دنبال رفع نیازهای تئاتر قم

احمد سلیمانی
    -     کد خبر: 11467
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/17|14:45
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم گفت: باشگاه تئاتر تجربه با هدف تربیت نسل متخصص و متعهد شکل گرفته‌ است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، احمد سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم و کارگردان تئاتر، با اشاره به تأسیس باشگاه تئاتر تجربه در این استان گفت: حوزه هنری با ایجاد این باشگاه به‌دنبال رفع نیازهای تئاتر قم و همچنین تربیت هنرمندان متخصص و متعهد در زمینه هنرهای نمایشی است.

وی افزود: هدف از تأسیس این باشگاه ارتقای سطح فنی، علمی و مهارتی هنرآموزان تئاتر قم و تربیت هنرمندانی متخصص در تمامی رشته‌های مختلف زیرمجموعه هنر نمایشی است.

سلیمانی ادامه داد: تقطیع بین نسل هنرمندان تئاتر در استان و نقصان آموزشی در رشته‌های مختلف مرتبط با تئاتر احساس می‌شد که برای رفع این کمبودها در این باشگاه ۱۲ کارگروه تخصصی با عناوین کارگروه کارگردانی، بازیگری، طراحی صحنه، طراحی لباس، عروسکی، طراحی نور، موسیقی و صدا سازی، طراحی گریم، مدیریت تولید، روابط عمومی و تبلیغات، پژوهش و نویسندگی ایجاد شد.

وی گفت: شیوع کرونا اگرچه فعالیت سالن‌های نمایش و همچنین اجرای تئاتر را به مدت چهار ماه متوقف کرد ولی برنامه‌های آموزشی این باشگاه با بهره‌گیری از فضای مجازی ادامه یافت که در این زمینه از اساتید مجرب کشور برای آموزش مجازی هنرآموزان تئاتر قم بهره برده شد.

مسئول واحد هنرهای نمایشی استان قم اظهار داشت: اعضای این باشگاه جمعی از دوره دیدگان چندین دوره کارگاه تئاتر «اولین تجربه» حوزه هنری قم هستند که طی سال‌های گذشته در دوره‌های تخصصی و فراگیر حوزه هنری قم پرورش‌یافته و به‌عنوان نسل جدید در تئاتر استان مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: از جمله فعالیت‌های این باشگاه انتشار نشریه تخصصی، ایجاد خانه عروسک، آماده‌سازی سالن تمرین، برگزاری ورکشاپ‌های تخصصی، برنامه‌ریزی برای حضور در جشنواره‌ها، تشکیل بانک اطلاعات هنرجویان و صدور کارت شناسایی اعضای باشگاه جهت ارائه خدمات ویژه، حمایت و پشتیبانی گروه‌های تئاتری وابسته به باشگاه، تشکیل بانک اطلاعات هنرجویان و معرفی هنرجویان به گروه‌های فعال در حوزه هنر نمایش است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال